Fotbal

Koller v nové sportovní show: Příběhem dojímám ženy. Sláva mi ale nechyběla

Koller v nové sportovní show: Příběhem dojímám ženy. Sláva mi ale nechyběla
Jan Koller v pořadu 1:1 | Zdroj: TV Nova

V první zářijové pondělí debutovala na obrazovkách stanice Nova Sport nová sportovní talk show 1:1 Sport Show. Prvním hostem Petra Větrovského byl nejlepší fotbalový reprezentační střelec Jan Koller, který mluvil o svém filmu, o fotbalové minulosti, ale také o pozici experta.

V pondělí mohli fanoušci vidět v premiéře první díl sportovní show 1:1 Sport Show, kterou uvádí filmový režisér Petr Větrovský. Jeho cílem je mimo sportovních příběhů ukazovat i ty životní. Jako prvního si pozval Jana Kollera, o kterém nedávno natočil film. 

"Příběhem dojímám ženy, muže zase zajímají góly, které jsem vstřelil," vyjádřil se Jan Koller v úvodním dílu 1:1 Sport Show s úsměvem na tváři. Film o nejlepším českém střelci fotbalové historie šel do kin nedávno, na premiéře byl například i Jaromír Jágr. 

Řeč přišla mimo jiné také na chvíle po kariéře, kdy byl Jan Koller lehce v ústranní. K návratu do showbyznysu mu pomohl například lockdown, nový film a zvýšená poptávka o jeho osobu. To mohou fotbaloví fanoušci poznávat například u studií Nova Sport. 

​"Když jsem skončil s kariérou, tak už se zmenšila pozornost. Díky filmu, který je nyní v kinech, jsem zase více vidět. Sláva mi nechyběla, ale když přišel lockdown a byli jsme zavření, tak jsem se do toho dostával a přišlo mi to příjemné. Mediální zájem nyní zvládám v pohodě," řekl Koller moderátorovi Petru Větrovskému. 

V celém rozhovoru, který není stoprocentně sportovní, mluvil také například o své práci v JZD. A to v dobách, kdy válel v rodné Smetanově Lhotě a Strakonicích. V jednom roce se mu dokonce po boku svého bratra povedlo nastřílet 37 branek v jedné sezoně okresního přeboru. 

Pak následovaly přestupy do Sparty, Anderlechtu a nakonec do Dortmundu, kde zanechal největší stopu. Tam získal titul, kdy pomohl například v rozhodujícím utkání gólem k výhře nad Brémami. Vyzkoušel si ale i brankoviště. 

Související obsah

"V mládí jsem chytal, stejně jako táta a brácha. Pak mě to ale nebavilo, chtěl jsem být aktivní a šel jsem do útoku. Zůstal jsem u toho a udělal jsem dobře," řekl muž, který se později stal nejlepším střelcem české fotbalové historie.

U fotbalu zůstal. Stále hraje za rodnou Smetanovu Lhotu, kde se občas postaví do brány. Jinak působí jako expert na stanicích Nova Sport, sám je specialistou na francouzskou ligu, kde hrál například za Monako a Cannes. O trenérské kariéře podle svých slov nikdy neuvažoval. 

"Trenérská kariéra mě neláká a nikdy nelákala. Není to nic pro mě, nechávám to nadšencům, kteří na to mají vlohy," řekl Koller. Ten se nyní nadchnul pro nový sport, hraje padel, který je příbuzný squashi a tenisu. "Chytil mě nový sport, jezdím na turnaje, a dokonce se budu účastnit mistrovství Evropy veteránů."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události