Plíšková válí. Češka srazila Azarenkovou ve třech setech a je ve čtvrtfinále

Karolína Plíšková | Zdroj: Profimedia

Česká tenistka Karolína Plíšková přehrála v osmifinále US Open Viktorii Azarenkovou a postoupila do další fáze turnaje. Běloruskou soupeřku udolala ve třech setech, 7:5, 6:7 a 6:2, a může se těšit na čtvrtfinálový souboj s Arynou Sabalenkovou.

Osmifinálový duel načala Plíšková na jedničku a po třech gemech vedla už 3:0. Nejprve na úvod vyhrála vlastní podání, poté soupeřku brejkla a nakonec získala další hru při svém servisu. Běloruska ale začala brzy dotahovat a po úspěšném brejku dorovnala na 3:3.

Když za stavu 4:4 při svém podání pálila Plíšková z voleje pouze do sítě, ujala se Azarenková vedení 5:4. Ta však poté trestuhodně zahodila dva setboly a česká tenistka vývoj setu zcela otočila a zvítězila 7:5.

Druhá sada byla o poznání vyrovnanější. I když se na začátku lépe dařilo Azarenkové, jež si vypracovala vedení 3:1, Plíšková s ní držela krok a za stavu 6:6 došlo na tiebreak, který se lépe povedl Bělorusce, a utkání tak dospělo do rozhodujícího třetího setu.

​A Plíšková v něm už neměla v protivnici žádnou konkurenci. Od stavu 2:2, kdy běloruská hráčka nedokázala využít ani jeden ze čtyř brejkbolů, jí nepovolila na kurtu takřka nic a zvítězila 6:2. Zápas uzavřela čtvrtým proměněným mečbolem a může se radovat z postupu do čtvrtfinále. V něm vyzve další Bělorusku Arynu Sabalenkovou.

V. Azarenková – K. Plíšková 1:2 (5:7, 7:6, 2:6)

V půlce srpna porazila Plíšková Venus Williamsovou, teď se jí daří i na US Open: