Kyrgios rozmlátil dvě rakety a láhev, nakonec padl s Rusem v pěti setech

Nick Kyrgios mlátí raketou | Zdroj: profimedia.cz

Australský tenista Nick Kyrgios na svůj první grandslam v kariéře letos nedosáhne. Finalista letošního Wimbledonu nestačil ve čtvrtfinále US Open na ruského soupeře Karena Chačanovova a prohrál s ním v pěti setech. 27letý Kyrgios navíc opět jen těžko držel emoce na uzdě.

Nick Kyrgios dokázal v minulém kole vyřadit obhájce titulu Daniila Medveděva, rázem tak byl pasován na jednoho z favoritů celého US Open. Jenže ve čtvrtfinále mu zasadil stopku jiný Rus Karen Chačanov.

26letý tenista dokázal v prvním setu Kyrgiose obrat o podání v posledním gemu a získal tak první sadu na svou stranu. Australan si následně vyžádal ošetření, jelikož ho trápilo levé stehno.

Pak ale Nick Kyrgios dokázal získat druhý set a vypadalo to, že je zpátky v tempu. Nicméně Chačanov, jemuž patří v ATP žebříčku 31. místo, dokázal držet krok a nakonec svedl s australským bouřlivákem velkou bitvu, kterou musel rozseknout až pátý set.

​V něm 26letému Rusovi stačil jeden brejk k výhře 6:4 a k postupu do semifinále US Open. Naštvaný Kyrgios pak dal po porážce naplno průchod svým emocím. Poté, co si podal ruku se soupeřem a s rozhodčím, přišel ke své lavičce a vzteky rozmlátil dvě tenisové rakety.