Fotbal

Předvede Plzeň opět sympatický výkon? V Barceloně hrála už před 11 lety

Ve skupinové fázi fotbalové Ligy mistrů si plzeňská Viktoria zahraje počtvrté v historii a letošní ročník odstartuje ve středu večer duelem na slavném stadionu Camp Nou proti hvězdami nabité Barceloně. Plzeň je sice outsiderem, ale stejně tomu bylo i 19. října 2011, kdy se zde Západočeši představili naposledy. V utkání sice celou dobu tahali za kratší konec, Lionel Messi a spol. si na hřišti dělali, co chtěli, ale Viktoria srdnatě vzdorovala. Nakonec prohrála jen 0:2 a ze Španělska odjela se ctí. Ze současného plzeňského kádru si tento mač z hráčů pamatuje už jen Václav Pilař, z realizačního týmu pak současní asistenti trenéra Pavel Horváth s Markem Bakošem a sportovní ředitel klubu Daniel Kolář. Povede se Viktorii na 11 let starý výkon navázat?

3. kolo Ligy mistrů (19. 10. 2011)

FC Barcelona – FC Viktoria Plzeň 2:0
Branky: 10. Iniesta, 82. Villa. Diváci: 74 736.

FC Barcelona
Víctor Valdés – Dani Alves, Mascherano, Abidal, Adriano – Xavi Hernández, Sergio Busquets, Iniesta (85. Keita) – Pedro Rodríguez, Villa (88. Cuenca), Messi

FC Viktoria Plzeň
Čech – Rajtoral, Bystroň, Čišovský, Limberský – Jiráček, Horváth – Petržela (86. Darida), Kolář, Pilař (75. Fillo) – Bakoš (58. Ďuriš)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události