Hokej

Bronzové hokejistky prozradily zápasový rituál. Byly jsme super parta, říkají

Česká republika slaví po bronzu mužské hokejové reprezentace také zisk bronzu ženského hokejového týmu. V pořadu Snídaně se české hráčky rozpovídaly o tom, jak se tento senzační úspěch rodil i jak vypadá jejich předzápasový rituál.

České hokejistky dokázaly v neděli porazit Švýcarsko na mistrovství světa a získaly první medaili v historii. "Je to pro nás neuvěřitelný úspěch. Já si myslím, že si to ani ještě neuvědomujeme. Jsem na holky nesmírně hrdá a je to podle mě to momentum, kterého musíme využít a posunout ženský hokej dále," nadšeně prohlásila manažerka ženského hokeje Tereza Sadilová.

Podle samotných hráček byla klíčem k úspěchu skvělá parta. "Forma byla dobrá, atmosféra byla dobrá a my jsme byly dobrá parta, takže už od začátku jsme si věřily, že můžeme získat medaili," shrnula rozpoložení národního týmu během šampionátu Denisa Křížová, jež následně dodala: "Tím, že jsme dobrá parta, jak spolu tancujeme a rozumíme si, tak nás ta pozitivní energie natolik nakopne, že ten zápas pak jde sám od sebe."

Související obsah

​České hráčky také prozradily, jaký byl jejich předzápasový rituál. "Měly jsme předzápasový rituál. Pouštěly jsme si písničku od Walda Gang, u které jsme tancovaly a zpívaly," říká hokejistka Pavlína Horálková. 

Manažerka ženského hokejového týmu také zmínila, co zisk bronzu pro naši reprezentaci i celý ženský hokej znamená. "Momentální stav ženského hokeje není ideální. U nás funguje nějakým způsobem ženská liga, ale není to na úplně nejlepší úrovni. 90 % našeho týmu je pak venku, hrají ve Švédsku, v Americe a Finsku. Mým obrovským přáním je, abychom i v Česku dokázali hráčkám pomoci v hokeji. Je to pro nás i povinnost a dlužíme jim to za tu medaili," dodává Sadilová. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události