Fotbal

Disciplinárka trestala: Malínský si dlouho nezahraje, Vrba platí pokutu

Disciplinárka trestala: Malínský si dlouho nezahraje, Vrba platí pokutu
Tomáš Malínský | Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek opět zasedala Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace a vydala hned několik trestů. Jablonecký fotbalista Tomáš Malínský dostal za faul stopku na tři zápasy, ale stát budou i další hráči. Trenér Baníku Pavel Vrba pro změnu musí platit pokutu.

Ze všech potrestaných hráčů dopadl jablonecký Tomáš Malínský suverénně nejhůř. Ten viděl za faul na teplického Filipa Muchu rovnou červenou kartu, a navíc dostal dodatečný trest od disciplinární komise. Ta mu pozastavila činnost na tři soutěžní zápasy. Severočeskému klubu tak bude chybět v utkáních Fortuna ligy s Hradcem Králové a Slováckem. K dispozici nebude ani na zápas MOL Cupu s Motorletem Praha.

Dva zápasy si odsedí maximálně na tribuně pardubický Bernardo Rosa, který pyká za faul na olomouckého Vodháněla. Jeden zápas bude českobudějovickému Dynamu chybět David Broukal a Hradci Králové Filip Novotný. V podstatě tři různé tresty pak dostal Vladimir Jovovič z Jablonce. Ten v utkání s Teplicemi dostal dvě žluté karty a musel předčasně do sprch, za což dostal stopku na jedno soutěžní utkání. Navíc to byla jeho čtvrtá žlutá karta v sezoně a bude muset stát ještě o jeden zápas víc. K tomu vyfasoval ještě pokutu 5 tisíc korun za neukázněné chování při odchodu z hrací plochy.

Související obsah

​Není ale jediný, kdo bude muset platit. Pokutu 20 tisíc korun dostal trenér Baníku Ostrava Pavel Vrba za nesportovní chování, kterého se dopustil v 5. kole v zápase s Jabloncem. Ještě o 30 tisíc korun víc musí zaplatit Slovácko za porušení povinností pořadatele ze zápasu s Libercem, konkrétně za nevhodné pokřiky a projevy fanoušků a vhazování předmětů na hrací plochu.

Pokutu 90 tisíc korun musí uhradit Zbrojovka Brno. Opět se jedná o porušení povinností pořadatele z utkání s pražskou Slavií. Fanoušci na stadion pronesli a použili pyrotechniku, a navíc se také prezentovali nevhodnými pokřiky a vhazovali předměty na hrací plochu. Platit za své fanoušky bude ale také Slavia. Ta od disciplinárky dostala pokutu 50 tisíc korun za nesportovní chování fanoušků a poškození stadionu.

Pyrotechnika je k vidění i na zápasech Ligy mistrů. Obrovskou show ukázali fanoušci PSG:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události