Fotbal

Jak kdyby chyběl doktor a klub přivedl kuchaře. Sparťany štve nová posila

Jak kdyby chyběl doktor a klub přivedl kuchaře. Sparťany štve nová posila
Sparťanské choreo během zápasu proti Slovácku | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

Fotbalová Sparta získala v samotném závěru přestupového období juniorského reprezentačního brankáře Matěje Kováře a místo toho, aby se dočkala podpory, musí snášet pořádnou kritiku. Většina příznivců letenského celku si stěžuje na to, že měl klub získat spíš hráče do útoku. "Tohle už pan Rosický opravu nezvládá... Nám chybí kreativní hráči a on přivede brankáře? Nechápu to," zhodnotil situaci jeden z fanoušků. A přidali se i další.

Přestože Spartu tlačí bota spíš v útoku či středu zálohy, přivedla do svých řad před uzavřením přestupového okna dalšího brankáře. Soupiska letenského celku tak čítá už pět gólmanů. Kromě nováčka Matěj Kováře na ní figurují ještě Vojtěch Vorel, Milan Heča, Dominik Holec a Florin Nita.

Nastalá situace se vůbec nelíbí sparťanským fanouškům, kteří dali klubovým představitelům nový přestupový transfer pořádně sežrat. "Záloha Nita, Holec, Heča, Kovář dává smysl. Jen nevím, kdo bude chytat," zamyslel se jeden z příznivců na facebooku a dal tak jasně najevo, co si o počtu gólmanů myslí. 

"My budeme první klub na světě, který udělá titul s pěti gólmany v základu. To bude mazec, až Barca, Real, Bayern nebo ManCity budou jezdit k Rosovi na Strahov na stáže," uvedl posměšně další.

Většině fanoušků vadí, že se sportovní úsek měl zaměřit spíše na příchod posily do útočných řad či středu zálohy. Produktivita Letenských totiž není úplně ideální. "Já tedy fotbalu skoro nerozumím jo, takže se jen hloupě zeptám. 7 zápasů, 10 vstřelených gólů. S tím vám pátý brankář konkrétně pomůže jak?" zazněla v dalším komentáři řečnická otázka. Té se dostalo i odpovědi. "Třeba ho plánují postavit do útoku," smál se další komentující. 

Související obsah

​"Priske jasně řekl, že nám chybí tvořiví hráči, což vidí i všichni okolo... A co Rosa neudělá, přivede brankáře," nechápali někteří. "Doufám, že umí zahrát i na křídle, nebo toho kreativního hráče, co říkal Priske, že mu chybí," napsal jiný fanoušek. 

"Paráda. Chybí tvořivý hráč, přivedeme brankáře. To je jako kdyby chyběl doktor a Sparta by přivedla kuchaře," shrnul vtipně situaci další sparťan.
V červenci Sparta oznámila jméno nového kapitána týmu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události