Tenis

Unikátní počin českého deblu. Krejčíková se Siniakovou přepsaly historii

Unikátní počin českého deblu. Krejčíková se Siniakovou přepsaly historii
Tenistky Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková | Zdroj: Andrew Schwartz / SIPA / Profimedia

Český deblový pár ve složení Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková se díky výhře na letošním US Open zapsal do historie. Žádná jiná česká dvojice totiž nedokázala získat v historii tenisu tzv. kariérní grandslam.

Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou letos dokázaly získat poprvé v kariéře triumf na Australian Open a US Open. Zkompletovaly tak tzv. kariérní grandslam, tedy vítězství na všech čtyřech grandslamech. 

Dohromady získala česká dvojice hned šest vítězství ve čtyřhře na major turnajích. Jejich počin je unikátní v tom, že obě české tenistky zvládly všechny grandslamy, tedy i kariérní grandslam, získat společně. 

Žádné jiné české dvojici se to nepovedlo. Držitelkami kariérního grandslamu jsou například Helena Suková a Jana Novotná. Obě hráčky spolu navíc získaly v roce 1990 titul na Australian Open, French Open a Wimbledonu, společný titul z US Open jim ale vyfoukl deblový pár Martina Navrátilová a Gigi Fernándezová. Právě Navrátilová, která je držitelkou neskutečných 31 grandslamových titulů ve čtyřhře, dokázala ještě jako česká tenistka získat kariérní grandslam. Nikdy však po boku české partnerky. Suková s Novotnou mají také tituly z US Open, ale každá s jinou parťačkou.

Celkově pak kariérní grandslam dokázalo získat jen sedm stejných deblových párů. 

Související obsah

V jedné věci duo Krejčíková–⁠Siniaková česko-americkou tenisovou legendu překonalo. České tenistky se totiž přiřadily k Pam Shriverové a Gigi Fernándezové, které dokázaly kromě kariérního grandslamu také vyhrát olympijské hry a Turnaj mistryň. I v tomto případě ale musíme zmínit, že to české hráčky zvládly vyhrát společně, což se v historii nikdy nestalo. Siniaková s Krejčíkovou navíc mají i titul z Fed Cupu, což Shriverová ani Fernándezová nemají. České duo tak společně vyhrálo už vše, co ve čtyřhře jde.

"Je to opravdu zvláštní pocit, že jsme právě teď součástí historie," řekla po vítězném zápase na letošním US Open Barbora Krejčíková. "Ale na druhou stranu, i když je to úžasný úspěch, tak naše kariéra stále pokračuje, my se stále chceme zlepšovat a přidat další tituly," dodala rodačka z Ivančic. 

Takhle Kateřina Siniaková s Barborou Krejčíkovou slavily titul na Australian Open v letošním roce:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události