Motorsport

Král se vrací. Šampion Márquez po zranění opět naskočí do MotoGP

Král se vrací. Šampion Márquez po zranění opět naskočí do MotoGP
Marc Márquez | Zdroj: IPP / Enrico Schiavi / Profimedia

Hvězdný jezdec Marc Márquez se nakonec vrátí do MotoGP ještě tuto sezonu. 29letý Španěl oznámil, že se po zranění objeví na závodech mistrovství světa už tento víkend při Velké ceně Aragonie.

Právě vidina domácího závodu hnala španělského závodníka a šestinásobného mistra světa v MotoGP k velkému comebacku, který se nyní uskuteční. "Jak můžete vidět, usmívám se, což znamená, že budu na Velké ceně Aragonie – samozřejmě závodit," prohlásil nadšený Márquez na sociálních sítích. 

"Po rozhovoru s lékaři a týmem jsme se rozhodli, že nejlepší pro mé uzdravení je pokračovat na motorce a najíždět si kilometry pro příští rok," dodal 29letý jezdec týmu Repsol Honda. A dodal, že se těší zejména na domácí fanoušky, u kterých doufá, že ho budou při jeho návratu pořádně podporovat. 

Marc Márquez se po květnové Velké ceně Itálie rozhodl podstoupit už čtvrtou operaci pravého ramene, které si poranil během Velké ceny Andalusie v roce 2020. Při složitém zákroku strávil tehdy na sále přes tři hodiny. 

Související obsah

Následovala náročná rehabilitace, po které se slavný jezdec objevil poprvé na motorce až minulý týden. "Uvědomuji si, jak důležitá je tato rehabilitace, a pokud budu muset počkat ještě týden, počkám," hlásil před časem Márquez, že si je vědom toho, že nemůže nic uspěchat. Nyní se však po dohodě s lékaři rozhodl objevit na Velké ceně Aragonie, kde už v pátek začínají první tréninky. 

Marc Márquez má na zranění opravdu pech, kromě ramene ho dlouhodobě trápí také tzv. diplopie (dvojité vidění), kvůli které musel vynechat několik závodů. Ve své kariéře dokázal 29letý závodník získat šest světových titulů v kategorii MotoGP, a patří tak mezi nejlepší jezdce historie.

Poslední závod v San Marinu nedokončil v Moto2 Filip Salač, v MotoGP triumfoval Bagnaia:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události