Manchester zvládl v EL reparát, trefil se Ronaldo. Za Feyenoord dal gól Hancko

Dávid Hancko při gólové střele | Zdroj: Profimedia

V Evropské lize odstartovalo druhé kolo základních skupin. Tři body konečně urval Manchester United, který porazil Tiraspol 2:0. Raduje se i Feyenoord s Dávidem Hanckem, který nizozemskému týmu pomohl gólem k výhře 6:0 nad Grazem.

Manchester United si snažil proti Tiraspolu odčinit úvodní porážku se Sociedad. Nakonec se mu to povedlo. Po sedmnácti minutách se prosadil Jadon Sancho a konečnou podobu výsledku dal ve 39. minutě Cristiano Ronaldo, jenž proměnil pokutový kop. Na střídačce Red Devils byl připravený zasáhnout do hry i český gólman Radek Vítek.

Povedený zápas má za sebou nizozemský Feyenoord, který zničil Sturm Graz 6:0. Celý zápas odehrál i bývalý sparťan Dávid Hancko a dokonce se v 31. minutě zapsal mezi střelce. Ten si v pokutovém území vyměnil přihrávku s Idrissim a z úhlu procedil balon přes hostujícího gólmana. Slovenský reprezentant tak dal svůj první gól v novém dresu.

​Smutný bude opět Tomáš Vaclík, jehož Olympiakos prohrál s Freiburgem 0:3 a český gólman odchytal celý zápas. Do hry se nedostal Jan Lecjaks v dresu Nikósie, která prohrála s Realem Sociedad 1:2. Pouze na lavičce Bodo/Glimt zůstal český záložník Lucas Kubr, ale nakonec mohl s týmem oslavit výhru 2:1 nad Curychem. Nehrál ani Matěj Chaluš za Malmö, které prohrálo na hřišti Royale Union 2:3.

Výsledky Evropské ligy:

Feyenoord – Sturm Graz 6:0 (4:0)
Branky: 9. Džahánbachš, 31. Hancko, 34. Danilo, 41. Džahánbachš, 66. Giménez, 78. Idrissi.

Karabach – Nantes 3:0 (0:0)
Branky: 60. Owusu, 65. Zoubir, 72. Janković.

Midtjylland – Lazio 5:1 (2:0)
Branky: 26. Paulinho, 30. Kaba, 52. Evander (pen.), 67. Isaksen, 72. Sviatchenko – 57. Milinković-Savić.

Monako – Ferencváros 0:1 (0:0)
Branka: 80. Vécsei.

Olympiakos – Freiburg 0:3 (0:2)
Branky: 6. Höfler, 25. Gregoritsch, 53. Gregoritsch.

Real Sociedad – Omonia 2:1 (1:0)
Branky: 30. Guevara, 80. Sörloth – 72. Bruno.

Š. Tiraspol – Manchester Utd 0:2 (0:2)
Branky: 17. Sancho, 39. Ronaldo (pen.).

Trabzonspor – CZ Bělehrad 2:1 (1:0)
Branky: 16. Hamšík, 68. Trézéguet – 89. Nikolić.

AS Řím – HJK 3:0 (0:0)
Branky: 47. Dybala, 49. Pellegrini, 68. Belotti.

Betis – Ludogorec 3:2 (2:1)
Branky: 25. L. Henrique, 39. Joaquín, 59. Canales – 45+1. Despodov, 74. Rick.

Bodo/Glimt – Curych 2:1 (0:0)
Branky: 54. Selnaes (vla.), 58. Vetlesen – 81. Avdijaj.

Braga – Union Berlín 1:0 (0:0)
Branka: 77. V. Oliveira.

Dyn. Kyjev – AEK Larnaca 0:1 (0:1)
Branka: 8. Gyurcsó.

Rennes – Fenerbahce 2:2 (0:1)
Branky: 52. Terrier, 54. Majer – 60. Kahveci, 90+2. Valencia (pen.).

Royale Union SG – Malmö FF 3:2 (1:1)
Branky: 17. Burgess, 69. Teuma, 71. Boniface – 6. Ceesay, 57. Thelin.

V Lize mistrů se dařilo i druhému týmu z Manchesteru. Hráči City porazili Dortmund: