Fotbal

Sudí hrubě ovlivnili zápas, stěžuje si předseda Benešova. Úsměvné, zní ze Záp

Sudí hrubě ovlivnili zápas, stěžuje si předseda Benešova. Úsměvné, zní ze Záp
Fotbalový míč v bráně - ilustrační fotografie | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalisté třetiligového Benešova prohráli v 7. kole skupiny B se Zápy a po utkání se předseda klubu Tomáš Novák nechal slyšet, že výsledek duelu byl hrubě ovlivněn chybami rozhodčích. Jednotlivé situace proto popsal a přiložil i video, které získal z kamer, co zápas natáčely. "Chtělo by se mi věřit, že šlo jen o lidské chyby, ale současně nechci být až tak úplně naivní, protože těch chyb bylo nějak více," uvedl. "I já bych mohl říct, že tam byly nějaké sporné momenty, ale to je fotbal," kontroval sekretář soupeře.

Ke kontroverzním momentům mělo dojít ve víkendovém duelu České fotbalové ligy (ČFL) mezi Benešovem a Zápy, který hosté vyhráli 2:0. Domácí naopak zapsali šestou porážku a v tabulce figurují s jedním bodem na předposlední příčce. Další prohra proto naštvala předsedu středočeského celku, jenž se nechal slyšet, že duel hrubě ovlivnili rozhodčí. 

A to hned několika chybami. "Chtělo by se mi věřit, že šlo prostě jen o lidské chyby, ale současně nechci být až tak úplně naivní, protože těch chyb bylo nějak více, nějak na jednu stranu a prostě ovlivnily výsledek utkání... Zápas máme natočený, dokonce ze dvou kamer," uvedl na oficiálním facebooku klubu. Zároveň popsal tři zásadní momenty, v nichž měli sudí chybovat. 

Nelíbila se mu situace ze 16. minuty, kdy brankář hostů trefil místo míče útočícího hráče a místo pokutového kopu byl nařízen odkop od branky. Sudí podle něj poškodili Benešov i o čtyři minuty později, když pomezní odmával domnělý ofsajd, který nebyl. Benešovský hráč by se jinak prý ocitl v gólové příležitosti. Zkraje 31. minuty pak došlo ke střetu hostujícího gólmana s útočníkem domácích, z něhož neodešel ani jeden z nich zdravotně v pořádku. Rozhodčí ho posoudili jako faul útočícího hráče, což se Novákovi rovněž nezdálo. Jeho útočník má prý navíc ze střetu zlomenou holenní kost a přetrhané vazy. 

Zároveň však uvedl, že doufá, že chyby sudích byly ojedinělé. "Chtěl bych českému fotbalu popřát, aby to byl ojedinělý exces a ne návrat do starých časů." Nezapomněl také zmínit to, že prohlášení nemá nic společného s tím, že se jeho tým topí v sestupových vodách. "Situace našeho A týmu v ČFL a skupině B, kam jsme byli ze skupiny A přeřazeni zřejmě za odměnu, není vůbec dobrá. Ale primárně je to o tom, jak zápas řídili delegovaní rozhodčí," řekl. 

Právě nezáviděníhodné postavení v tabulce by podle sekretáře Záp Michala Maška mohlo být důvodem, proč Novák prohlášení zveřejnil. "Jestli to není třeba tím, že mají jen jeden bod a není to chyba vedení nebo managementu. Třeba to chtějí hodit na někoho jiného," nechal se slyšet funkcionář soupeře. 

Ten také přiznal, že pokud by jeho tým chtěl, rovněž by několik ošemetných verdiktů našel. "I já bych mohl říct, že tam byly nějaké sporné momenty proti nám, ale tak to ve fotbale někdy je. Rozhodčí není neomylný, ale rozhodně si nemyslím, že by byl Benešov nějak poškozený. Když už jsme u toho, tak my jsme z utkání odešli se třemi hodně zraněnými hráči a já neříkám ani slovo. Protože je to nějaká shoda náhod a je to fotbal, tohle se někdy stává," poznamenal pro TN.cz.

Související obsah

"​Jestli budeme hledat nějaké chyby v každém zápase, tak je samozřejmě najdeme. Ale nejen v třetích ligách nebo divizích, ale i v první a druhé lize. Jestli rozporují nějaké věci podle jedné kamery, tak je to hodně úsměvné a nedá se z toho nikdy nic pořádně vyčíst. Navíc bychom se mohli bavit o dalších osmi momentech," uzavřel Mašek. Jeho celku se na rozdíl od Benešova daří na výbornou. V tabulce ČFL figuruje na 4. příčce, a navíc má zápas k dobru.

Rozhodčí chybují i v zahraničních soutěžích. Za tenhle faul nedostal hráč ani žlutou kartu:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události