Fotbal

MS v Kataru stojí 5,5 bilionu korun. Snad budou chlebíčky padat z nebe, říká Švancara

Přesně dva měsíce dělí fotbalové fanoušky od velkého svátku. V Kataru vypukne mistrovství světa. V Perském zálivu se kvůli téhle akci plácli přes kapsu. Do příprav totiž napumpovali v přepočtu pět a půl bilionu korun.

Fotbalové mistrovství světa se poprvé v historii uskuteční v Arabském světě a během zimy, protože v létě je v Kataru vedro na padnutí. Na sluníčku až šedesát stupňů. "Listopad je chmurný a pak polovina prosince, to pro diváka bude pochutnáníčko. Je to takový dárek pod stromeček, já se na to moc těším," řekla pro televizi Nova česká fotbalová legenda Ladislav Vízek. 

Rozhazující šejkové se chtěli vytáhnout a nechali postavit 8 hypermoderních stadionů na místech, kde před pár měsíci poletoval jen štěrk a písek. Z prázdnoty je rázem přehlídka přepychu a luxusu. Rozpočet nikoho netrápil, a tak to bude nejdražší fotbalová akce v dějinách. Osmadvacetidenní katarské radovánky vyšly na stejnou sumu, za kterou by vláda České republika pokryla fungování země na příští 3 roky.

Související obsah

​"5,5 bilionů korun je pro mě neuvěřitelná částka. My, co máme bydlení v paneláku a žijeme ve skromných podmínkách, si nedokážeme představit, kolik je to peněz. Očekávám, že nad lidmi budou létat chlebíčky, budou zlaté branky a stříbrné praporky," glosoval svým tradičním stylem Petr Švancara. 

Další novinkou je omezení alkoholu. Bude možné ho pít jen ve speciálních zónách ve speciální časy. I tak ale honosná akce přitahuje fanoušky jako magnet. Prodáno už bylo 80 % z 3 milionů lístků. "Kvůli šampionátu jsme postavili i nové stanice metra a hotely. Tímhle ale nekončíme, usilujeme o olympiádu v roce 2032," prozradil Khalifa Al Mana, který je projektovým manažerem jednoho ze stadionů. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události