Motorsport

Pokračuje mistrovství Evropy tahačů. Pojede se v legendárním Le Mans

Pokračuje mistrovství Evropy tahačů. Pojede se v legendárním Le Mans
Adam Lacko (číslo 55) | Zdroj: Buggyra racing

Ve francouzském Le Mans pokračuje mistrovství Evropy tahačů sedmým závodem, který je zároveň předposledním z celého seriálu. Na okruhu Bugatti pojedou opět o body jezdci týmu Buggyra ZM Racing Adam Lacko a Téo Calvet. Prvně jmenovaný se bude chtít posunout do elitní trojky celkového pořadí, Francouz zas bude bojovat o další výhru v rámci Promoters Cupu. Závodní víkend opět můžete sledovat zde v článku, na nova.cz a na Voyo.

Závěr sezony je již klasicky spojený s dvojzávodem. O tomto víkendu se pojede v Le Mans a o týden později se všichni přesunou do španělské Jaramy, kde se celá sezona uzavře. Pro všechny týmy tak půjde o velmi náročné dva týdny. "Nejedná se o nic, s čím bychom neměli zkušenosti. Samozřejmě je to vždy velké riziko, které závěr sezony může výrazně ovlivnit a v minulosti již několikrát ovlivnilo, ale jsme připraveni, včetně záložního týmu," prozradil šéf komunikace Buggyry Jan Kalivoda.

Lacko si na předchozích závodech v Zolderu připsal na své konto druhé vítězství v sezoně. "Okruh v Le Mans mám rád. Je to tady vždy tak trochu speciální, protože na vás z každé části dýchá zázemí proslulé čtyřiadvacetihodinovky. Když se podíváme do historie, tak i truckové závody se zde těší velikému obdivu. My máme cíl jasný, a to dotáhnout se v průběžném pořadí na pódiové pozice. Věřím, že v Le Mans na to máme," řekl před odjezdem do Francie Adam Lacko.

Související obsah

​"Od organizátorů mám informaci, že je snad vše úplně vyprodané. Čeká se možná i rekordní návštěvnost, a to mě jako domácího jezdce samozřejmě těší. Kde jinde bych se měl ukázat než právě v Le Mans. Na druhou stranu je to velká zodpovědnost a k závodu přistupuji s respektem. Daří se nám, a tak máme na čem stavět," doplnil domácí jezdec.

Program závodního víkendu:

Sobota 24. září:

15:05 FIA ETRC Závod 1 (11 kol)
17:45 FIA ETRC Závod 2 (11 kol)

Neděle 25. září:

14:10 FIA ETRC Závod 3 (11 kol)
16:55 FIA ETRC Závod 4 (11 kol)

Adamu Lackovi se také dařilo na okruhu v Mostě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události