Další sporty

Soukalová se ztratila v Alpách, záchranáři ji marně hledali celou noc

Soukalová se ztratila v Alpách, záchranáři ji marně hledali celou noc
Zdroj: profimedia.cz

Velmi těžkou noc má za sebou bývalá biatlonová šampionka Gabriela Soukalová. Ze středy na čtvrtek se ztratila v italských Alpách a záchranáři ji našli až ve čtvrtek odpoledne. Informoval o tom italský web La Provincia di Sondrio.

Trojnásobná olympijská medailistka a vítězka Světového poháru v biatlonu ze sezony 2015/16 si ve středu vyrazila na vyjížďku na kole. Během výletu se ale ztratila, a navíc ji zradila technika. Svému partnerovi sice stihla napsat zprávu s přibližným popisem, kde se momentálně nachází, ale také upozornila, že se jí brzy vybije baterie. 

Na to její přítel Miloš Kadeřábek okamžitě zareagoval a odstartoval pátrací akci. Biatlonovou šampionku se ale nedařilo najít, a tak musela celou mrazivou noc strávit v horách. Soukalová ale nakonec měla štěstí. Ve čtvrtek zaslechli záchranáři v Livignu ženský křik, který patřil právě úspěšné biatlonistce.

Související obsah

Nakonec ji našli v nadmořské výšce 2 270 metrů. Podle webu La Provincia di Sondrio je česká sportovkyně v pořádku a odnese si pouze nepříjemnou vzpomínku. 

Den před nešťastnou událostí ještě Soukalová sdílela na instagramu video, kde popisovala, jak si s přítelem užívají dovolenou v horách. "Dneska výstup do 2 800 metrů. Dali jsme to poměrně rychle, asi za hodinu a 37 minut, což beru jako celkem slušný čas. Vzala jsem si s sebou jen tričko na převlečení, podprsenku a čelenku, abych byla v co nejlehčí možné výbavě. Můj přítel si tu táhne batoh plný všech možných věcí. Nejpřekvapivější je, že má s sebou i hrnky na čaj a termosku a vychutnává si tady svůj šálek čaje. Ten prostě umí žít," řekla pobaveně Soukalová.

Gabriela Soukalová v minulosti prokázala, že umí i velmi pěkně zpívat:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události