Motorsport

Salačovi se v kvalifikaci dařilo. Do Velké ceny Japonska odstartuje ze druhé řady

Českému motocyklovému závodníkovi se v Japonsku zatím velmi daří. V kvalifikaci, která byla kvůli dešti o několik desítek minut posunutá, si vyjel šesté místo, díky čemuž do nedělního závodu kategorie Moto2 odstartuje ze druhé řady. Z pole position se raduje Španěl Aron Canet, na kterého Salač ztratil 1,184 vteřiny. Kvalifikaci v kategorii MotoGP ovládl Marc Márquez.

Filipu Salačovi se v úvodním pátečním tréninku dařilo, když obsadil na suché trati páté místo. V sobotu už začal Tokio skrápět déšť, ale ani to českého závodníka nepřibrzdilo od dobrého výsledku v úvodní kvalifikaci, kdy se umístil na čtvrtém místě, a čekal ho tak boj o pole position. V posledním kole sice upadl, ale to jej o tuto pozici nepřipravilo. 

I druhé kolo kvalifikace výrazně ovlivnil déšť. Už v prvním kole musel Salač zajet do boxů. Následně došlo i k celoplošnému pozastavení kvalifikace. Český závodník a Cameron Beaubier byli jedinými, kteří nestihli zajet žádný měřený čas. Po několika desítkách minut se počasí trochu umoudřilo, a tak mohli jezdci znovu vyjet na trať. 

Související obsah

​Salač dokázal navázat na předchozí výkony a v předposledním kole kvalifikace se dostal na páté místo. V posledním kole svůj čas sice ještě vylepšil, ale propadl se o jednu pozici, když se před něj dostal Tony Arbolino. Poté se mohl Salač radovat z pátého místa, protože jedno kvalifikační kolo bylo zrušeno, kvůli čemuž se původně druhý Fermín Aldeguer propadl na šesté místo za českého závodníka. Na oficiálních stránkách MotoGP a instagramu Filipa Salače je ale uvedeno, že je klasifikován na šesté pozici, tudíž došlo nejspíš ještě ke zpětnému přehodnocení výsledků. 

Vítězem kvalifikace se stal Španěl Aron Canet, druhý dojel krajan Fermín Aldeguer a třetí Jake Dixon. V MotoGP byl nejlepší Marc Márquez, jenž obsadil pole position, druhý skončil Johann Zarco a ze třetího místa vyjede do závodu Brad Binder z Jihoafrické republiky. ​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události