Motorsport

Lacko si nyní pódium nevyjel. V Le Mans skončil dvakrát pátý

Lacko si nyní pódium nevyjel. V Le Mans skončil dvakrát pátý
Adam Lacko | Zdroj: Profimedia

Adam Lacko na úspěšný poslední závod nenavázal a v sobotu v Le Mans si dvakrát dojel pro pátý flek. Úvodní závod ovládl Norbert Kiss, v tom druhém triumfoval Téo Calvet, který je kolegou českého závodníka v závodním týmu Buggyra.

Adam Lacko odstartoval v prvním závodě v Le Mans ze čtvrtého místa. Po úvodních zatáčkách se ale propadl o jednu pozici dozadu, když jej předjel Jochen Hahn. Druhé místo patři Saschu Lenzovi, na kterého by se český závodník rád dotáhl v celkovém pořadí. Před závodem ve Francii ztrácel na jeho třetí pozici 26 bodů. 

Ve vedení byl od samého začátku absolutní suverén letošní sezony Norbert Kiss, který si už tento víkend může zajistit titul mistra Evropy. Svým konkurentům se během závodu neustále vzdaloval a nebylo tak pochyb, že si dojede pro další cenné vítězství. 

Související obsah

​Ve zbytku závodu se už pořadí na předních pozicích neměnilo. Pouze na chvostu startovního pole došlo ke kolizi Steffi Halmové s krajanem Clemensem Heckerem. Německá závodnice musela následně odstoupit a její konkurent byl penalizován. Lacko tak obsadil pátou příčku. 

Tu obhájil i v tom druhém, do kterého šel z osmé pozice, ale nakonec obhájil pátý flek. Stylem start-cíl se z výhry radoval Francouz Téo Calver, za kterým dojel fenomén Norbert Kiss a bronzovou příčku bere Jamie Anderson. 

Konečné pořadí 1. závodu tahačů v Le Mans:

1. Norbert Kiss
2. Sascha Lenz
3. Antonio Albacete
4. Jochen Hahn
5. Adam Lacko

Konečné pořadí 2. závodu tahačů v Le Mans:

1. Téo Calvet
2. Norbert Kiss
3. Jamie Anderson
4. Jochen Hahn
5. Adam Lacko

V Mostě skončil Adam Lacko dvakrát na stupních vítězů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události