Fotbal

UEFA trestala za rasismus. Slovácko bude hrát před prázdným stadionem

UEFA trestala za rasismus. Slovácko bude hrát před prázdným stadionem
Fanoušci francouzského Nice | Zdroj: profimedia.cz

Fotbalovým fanouškům Slovácka ubyde jeden venkovní výjezd. Organizace UEFA se totiž rozhodla vzhledem k rasismu uzavřít stadion francouzskému Nice, podobný trest potkal například i Marseille. Tučné pokuty míří do Frankfurtu či do Turína.

Fanoušci Nice v úvodních zápasech Evropské konferenční ligy nezaháleli. Vidět byli v zápasech s Kolínem i Partizanem Bělehrad. UEFA francouzský tým potrestala za rasistické chování, házení předmětů, zapalování pyrotechniky a výtržnosti v davu. 

Nice navíc odehraje následující utkání za zavřenými dveřmi, navíc musí klub vyvěsit nápis "Ne rasismu". Bohužel pro české fanoušky jde o duel se Slováckem, který se koná 6. října. Nice byl zakázán prodej vstupenek na zápas s vítězem MOL Cupu. 

Pokuty míří také do Frankfurtu a do Turína, kde hraje Juventus. I nyní je důvodem rasistické chování fanoušků, a to v zápasech proti PSG a Marseille. Italský celek dostal pokutu ve výši 15 000 eur (370 tisíc korun). Juventus má také podmíněný trest na uzavření stadionu. 

Související obsah

Fanoušci Frankfurtu měli nejen rasisticky urážet, ale také provádět gesta připomínající nacistický pozdrav. Taktéž došlo k pokutě ve výši 15 000 eur a k podmíněnému zavření stadionu. Dvojnásobná pokuta přišla také za používání pyrotechniky. 

Také Marseille bude bez fanoušků, a to v zápase Ligy mistrů proti Sportingu Lisabon na začátku října. Při zápase se Spurs musí být uzavřena tribuna Virage Nord. Důvodem je zapalování pyrotechniky, házení předmětů, používání laserových ukazovátek, výtržnosti v davu a blokování veřejných průchodů.

Takto trenér Slovácka Martin Svědík hodnotil výkon svých svěřenců proti AIK Stockholm:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události