Motorsport

König nechápe, co bylo špatně. Sílu na další závody nabere na Mallorce

König nechápe, co bylo špatně. Sílu na další závody nabere na Mallorce
Motocyklový závodník Oliver König | Zdroj: ORELAC Racing

Českému motocyklovému závodníkovi Oliveru Königovi se ve víkendových závodech MS superbiků vůbec nedařilo. Při trénincích na Velkou cenu Katalánska sice zajížděl výborné časy, v bitvách o body ale značně zpomalil. A skončil tak na chvostu startovního pole. Sám nedokázal pochopit, co se na trati stalo. "Nechápu proč. Kdybych věděl, ihned něco udělám jinak," řekl zklamaně český jezdec. Další závody ho čekají v říjnu, a tak vyrazil nabrat síly na Mallorcu.

V trénincích byl rychlý jako nikdy a na několikanásobného šampiona MS superbiků Jonathana Reae ztratil jen 1,5 vteřiny. Do závodů si však Oliver König formu nepřenesl. Po startu se sice držel několik kol s ostatními jezdci, pak však zpomalil a jezdil po okruhu osamocený. Nakonec skončil na chvostu výsledkové listiny. 

"Nevím, čím to je. Na závodní gumě jsem jel v pátek o dvě vteřiny rychleji než pak o víkendu. Fakt nechápu proč. Měli jsme tam lehké technické problémy. Fakt nevím," uvedl talentovaný závodník po neúspěšném víkendu. 

Ten se ve své nováčkovské sezoně MS superbiků prozatím celkem trápí. Zatímco v pátečním tréninku zajížděl časy, jež by mu zajistily 16. místo, o víkendu je nedokázal zopakovat. Ztrácel především na rovince, kde ze své motorky vymáčkl jen rychlost 306 km/h.

Třeba Álvaro Bautista zvládl ve stejných pasážích sešlápnout plyn až na rychlost 319 km/h. V kvalifikaci König zaznamenal ve svém nejrychlejším kole čas 1:43:182, ve druhém závodě ukázala časomíra 1:45:394. 

"Nechápu proč. Kdybych to věděl, ihned něco udělám jinak," smutnil Čech, jenž závodí za tým Orelac Racing. V říjnu ho čekají další Grand Prix. Postupně vyrazí do Portugalska, Argentiny, Indonésie a Austrálie, kde chce získat své první body.

"Vím, že na to výkonnostně mám, kousek od něj jsem byl v Mostě. Také v tréninku v Barceloně jsem si dokázal, že mohu bojovat o 15. místo," nechal se slyšet. 

Související obsah

​Teď však hodlá dobít baterky, proto odcestoval na Mallorcu, aby mohl pořádně zrelaxovat. Bude ale i pracovat na své formě. "Budu tam trénovat s Davidem Salomem, s technickým ředitelem. Tam plánuji nabrat sílu na další závodní program," uzavřel. 

Oliver König nedávno trénoval společně s Filipem Salačem na ploché dráze v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události