Fotbal

Kamara byl údajně opět rasisticky urážen. Nyní fotbalistou z Černé Hory

Kamara byl údajně opět rasisticky urážen. Nyní fotbalistou z Černé Hory
Glen Kamara v zápase s Černou Horou | Zdroj: Profimedia

A je to tu zas. Spojení rasismus a Glen Kamara je opět na scéně. Tentokrát měl být finský záložník rasisticky urážen jedním z reprezentantů Černé Hory. Celý případ už nyní vyšetřuje UEFA.

Finsko v zápase Ligy národů skupiny B zamířilo na půdu Černé Hory, kde zvítězilo 2:0 a nakonec ve skupině obsadilo druhé místo. Jenže více než o výsledku se bude opět mluvit o údajném rasismu směrem ke Glenu Kamarovi, který je českým fanouškům moc dobře znám.

Tentokrát měl být fotbalista skotských Rangers urážen nespecifikovaným reprezentantem Černé Hory. O co přesně šlo, zatím není známo. Nicméně celý případ už začala vyšetřovat UEFA.

Související obsah

​"UEFA zahájila vyšetřování rasistického chování černohorského hráče vůči Glenu Kamarovi. Finsko v zápase Ligy národů UEFA hraném v Podgorici zvítězilo 2:0. Finský fotbalový svaz ani finský tým se k této záležitosti prozatím nebudou vyjadřovat. Další podrobnosti zjistíme," píše se v oficiálním prohlášení UEFA.

Kamaru si čeští fanoušci pamatují především z roku 2021 z odvety Evropské ligy mezi Slavií a Rangers, kdy nařknul z rasismu slávistického obránce Ondřeje Kúdelu, který vše popřel. A ačkoliv se jeho rasistická slova nepotvrdila, UEFA mu vystavila stopku na dlouhých deset zápasů.

Rasismus ze stadionů by mohly vymýtit rychlosoudy:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události