Další sporty

Fury vyzývá Anthonyho Joshuu k podepsání smlouvy. Možná už je pozdě

Fury vyzývá Anthonyho Joshuu k podepsání smlouvy. Možná už je pozdě
Tyson Fury | Zdroj: Profimedia

Boxer Tyson Fury, stálý držitel titulu WBC, vyzval Anthonyho Joshuu k podepsání smlouvy na prosincový zápas v těžké váze. Fury dal Joshuovi na podepsání kontraktu pouhých 10 dní, nejpozději měl tedy smlouvu podepsat v pondělí 26. 9. Na sociálních sítích však Fury poté uvedl, že termín prodlužuje do čtvrtka 29. 9. V předešlém roce ztratil Joshua tři pásy s Oleksandrem Usykem. Minulý měsíc se mu nepodařilo získat pásy zpět v odvetném zápase. Na podepsání smlouvy už je ale možná pozdě.

Šampion boxu v těžké váze Fury nabídl Joshuovi urovnat neshody v boji o titul WBC. Jedná se o takzvané záchranné lano po prohře s Oleksandrem Usykem. Vyzyvatel Anthony Joshua rychle přijal nabídku a následně Furyho tým sepsal smlouvu s desetidenní lhůtou a poslal ji Joshuovi. Jeho promotér Eddie Hearn ovšem reagoval, že není žádná šance, aby byla smlouva do pondělí podepsána.

"Míč je na vaší straně, všechno je hotové," řekl Fury v příspěvku na instagramu a pokračoval: "Pokud máte nějakou důstojnost a hrdost, tak tuto smlouvu dnes podepíšete. Shazuji ti obrovskou kost, ale vím, že ti můžu dát pěstí do obličeje, takže jsem ochoten ti dát příležitost. Ať mají britští fanoušci, co chtějí."

https://www.instagram.com/reel/CjFbh64jCVI/?utm_source=ig_web_copy_link

Joshuův tým ústně přijal Furyho nabídku, a to na zápas 3. prosince. Tysonův promotér Frank Warren naléhal na Joshuův tým, aby smlouvu co nejrychleji podepsal. Sjednaný termín ale vypršel, aniž by byla smlouva podepsána. Fury se k situaci vyjádřil ve videu na sociálních sítích, ve kterém řekl: "No, lidi, je to oficiální. Den D přišel a odezněl, nebyla podepsaná žádná smlouva. Pro Joshuu to oficiálně skončilo. Zapomeň na to. Idiote, zbabělče. Vždycky jsi věděl, že nemáš minerály, abys mohl bojovat s cikánským králem. Hodně štěstí v kariéře a životě."

Fanoušci boxu se ale obrátili na organizaci WBC, jeden fanoušek například napsal na twitter: "Tyson Fury se proměnil v jednoho z největších klaunů v boxu." Další z fanoušků dodal: "Doufám, že se každý zamyslí alespoň na pět minut, jak moc velký je Tyson Fury zbabělec." Někteří fanoušci zase obvinili Joshuu: "Pokud opravdu chtěl využít Furyho blafování, proč nepodepsal smlouvu, na kterou měl 10 dní?" Další fanoušci reagovali: "Pokud byli oba bojovníci spokojení, právníci a promotéři byli šťastní, tak proč se odkládá podpis? Buď Anthony Joshua znovu vycouval, nebo je to reklamní trik. Nemyslím si však, že by to byl trik."

Související obsah

​Nyní se zdá, že se Tyson Fury utká s Manuelem Charrem, který by měl být připraven na 3. prosince místo Anthonyho Joshuy. Podle britského Mirroru už Charr podepsal smlouvu na souboj s Furym.

Furyho duel s Dillianem Whytem měl být posledním v jeho kariéře. Desítky tisíc lidí si užily velkou show:

TN.cz Lucie Svěcená
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události