Hokej

Mountfield přichází o klíčového hráče. Rus musel opustit Česko

Mountfield přichází o klíčového hráče. Rus musel opustit Česko
Nikita Ščerbak (vlevo) a Graeme McCormack (vpravo) | Zdroj: Pavel Mazáč / CNC / Profimedia

S hodně velkou ztrátou se musí vyrovnat královéhradecký hokejový tým. Ten opustil produktivní útočník Nikita Ščerbak, kterému i přes velkou snahu klubu pod Bílou věží nebyla prodloužena víza. Rus tak opustil Česko a nejspíše aktuálně hledá angažmá.

"Nebudu tady popisovat všechny svoje pocity, ale jsem ze současné situace velmi zklamán. Každopádně jsme s odchodem Nikity ztratili výborného hráče a především skvělého kluka do kabiny. Moc mu děkuji za vše, co pro náš klub udělal, a přeji jemu i jeho rodině pevné zdraví a hodně štěstí ve sportovním i osobním životě," řekl zklamaný generální manažer Aleš Kmoníček pro klubový web Mountfieldu

Přestože vedení hradeckého klubu dlouhé měsíce intenzivně hledalo možnost, aby Nikita Ščerbak mohl strávit na východě Čech celý ročník, současná situace to neumožnila. Ščerbak se tak s Mountfieldem rozloučil gólem v posledním utkání s českobudějovickým Motorem. 

Související obsah

"Hrát před hradeckými fanoušky byla absolutní výsada. Organizace, trenérský tým, kluci a neuvěřitelní fanoušci udělali můj čas tady výjimečným. Tahle celá situace je opravdu nešťastná, ale já se budu snažit, abych se v budoucnu vrátil," vzkázal Ščerbak skrz klubový web. 

Někdejší výběr v prvním kole draftu NHL přišel do Hradce Králové na začátku letošního roku. Hradci Králové pomohl v základní části i následném nešťastném play-off. Celkem sehrál 27 zápasů, ve kterých nasbíral 19 kanadských bodů (6 + 13).

Dominik Hašek bojuje proti ruským hráčům, kteří se mají představit na NHL v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události