Fotbal

Aktivista ze zápasu Premier League byl tvrdě potrestán. Soud mu nařídil vězení

Aktivista ze zápasu Premier League byl tvrdě potrestán. Soud mu nařídil vězení
Přivázaný aktivista k fotbalové brance | Zdroj: Profimedia.cz

Hodně tvrdě byl potrestán mladík, který se letos v březnu v utkání Premier League přivázal k brance, aby sdělil svůj názor na používání ropy ve Velké Británii. Soud jej poslal na šest týdnů do vězení a zakázal mu také navštěvovat fotbalová utkání ve Velké Británii. Zákaz platí po dobu tří let. Šestitýdenní trest ve vězení si již odpykal, od července byl totiž zadržen ve vazbě.

"Zpráva za zprávou mi říká, že moje budoucnost bude strašná, a moje vláda mi říká, abych si nedělal starosti a platil penzi. Moje generace je otřesena, čelíme krizi životních nákladů, bydlení, palivové krizi. A jsme na planetě, kde se nedá žít, ale máme na výběr. Můžeme se rozhodnout upozornit na to, že se naše klima hroutí, můžeme se rozhodnout odolat této vládě, která nás zrazuje, můžeme si vybrat krok a nezůstat stranou," řekl v březnu tehdy 21letý Louis McKechnie, který během utkání Premier League vběhl na hřiště, aby se stahovací páskou připoutal k tyčce.

Nehrálo se celkem 14 minut. McKechnie byl tehdy "vysvobozen" kleštěmi a následně vyhoštěn z fotbalového stadionu. Soud mu nyní nařídil šestitýdenní vězení, ale vzhledem k tomu, že byl v cele již od července, tak si svůj trest odpykal a je volný. 

Má tedy "pouze" tříletý zákaz vstupu na fotbalové zápasy ve Velké Británii. Pokutu 50 liber (1 400 korun) musel zaplatit za vniknutí na hřiště, dalších 500 liber (téměř 14 000 korun) musel uhradit za náklady trestního stíhání. 

Související obsah

​McKechnie u soudu řekl, že doufal, že svým protestem, při němž byl oblečený v tričku s nápisem Just Stop Oil, zachrání miliardy životů. "Z toho, co jste mi řekl, nepochybuji o tom, že jste pro svou věc zapálený," řekla okresní soudkyně Wendy Lloydová. Dodala, že jeho jednání bylo bezohledné a potenciálně velmi nebezpečné.

Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události