Hokej

Neuvěřitelný výkon brankáře Komety. Čistým kontem přepsal rekord extraligy

Neuvěřitelný výkon brankáře Komety. Čistým kontem přepsal rekord extraligy
Brankář Komety Marek Čiliak | Zdroj: Michal Beranek / CNC / Profimedia

Často se mu vyčítá, že jsou jeho výkony hodně proměnlivé, ale pak předvede něco, nad čím zůstane fanouškům rozum stát. Slovenský brankář Marek Čiliak je už takovou legendou brněnské Komety, v posledním zápase se navíc zapsal na první místo historických tabulek.

Letošní výkony Komety jsou nevyzpytatelné, ale celek v pátečním kole ukázal, že svou kvalitu určitě má. V posledním kole doma Kometa přehrála královéhradecký Mountfield naprosto jasně 4:0 a získala tím druhé domácí vítězství v sezoně.

Mluví se ale v podstatě jen o výkonu Marka Čiliaka, který má s Kometou dva mistrovské tituly. V utkání šestého kola totiž za svá záda nepustil ani ani jeden gól. Podle oficiálního zápisu si tedy připsal rekordních 59 zákroků a čisté konto. 

Podle knihy rekordů (strana 18) se nikdy nepovedlo brankáři v samostatné české lize mít větší počet zákroků v jednom utkání, kde strážce svatyně vychytal čisté konto.

Související obsah

Dosavadní rekord držel z roku 2001 Dušan Salfický, který měl o tři zásahy méně. Pod ním jsou Július Hudáček (55), Milan Hnilička, Martin Prusek a Martin Vojtek (všichni 52). Výkon slovenského brankáře ocenili trenéři obou celků, tedy Martin Pešout a Tomáš Martinec.

Český hokej má nástupce za Nedvěda. Jeho místo obsadí dva bývalí reprezentanti:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události