Motorsport

Fantastický Salač. V deštivé Velké ceně Thajska se umístil druhý

Závodník Filip Salač bude rád vzpomínat na Velkou cenu Thajska. V deštivém závodě dokázal 20letý jezdec zajet životní výsledek, když skončil v kategorii Moto2 druhý. V MotoGP triumfoval Portugalec Oliveira.

Filip Salač ukázal, že mu závodění v těžkých podmínkách opravdu nevadí. Závod v Thajsku totiž od začátku doprovázel hustý déšť, který ale českého jezdce nezastavil při cestě za životním výsledkem. 

Salač sice do závodu vyjížděl až ze 12. místa po kvalifikaci, po startu se ale dokázal protlačit na čtvrté místo. Následně dokázal 20letý závodník předjet tři soupeře před sebou a byl v čele celého závodu. 

Související obsah

​V posledních metrech před cílem devátého kola ale udělal na mokré trati chybu a Tony Arbolino se dostal do vedení. V tu chvíli byl závod kvůli dešti také přerušen. 

Organizátoři se následně snažili závod restartovat, ale podmínky na trati tomu příliš nenahrávaly. Nakonec se tak pořadatelé rozhodli, že Velká cena Thajska bude předčasně ukončena a jezdci si rozdělí poloviční počet bodů, jelikož nebyly odjety dvě třetiny závodu. 

Pro Filipa Salače to ale znamenalo, že si z Thajska odveze životní druhé místo v kategorii Moto2. 

V kategorii MotoGP triumfoval Portugalec Oliveira, který už při lepším počasí porazil druhého Jacka Millera a třetího Itala Francesca Bagnaiu.

Velká cena Thajska:

MotoGP:
1. Miguel Oliveira (POR/KTM)
2. Jack Miller (AUS/Ducati)
3. Francesco Bagnaia (ITA/Ducati)

Moto2:
1. Tony Arbolino (ITA/Kalex) 15:10.854
2. Filip Salač (CZE/Kalex) +0.251
3. Arón Canet (ESP/Kalex) +3.112

Moto3:
1. Dennis Foggia (ITA/Honda) 37:52.331
2. Ajumu Sasaki (JPN/Husqvarna) +1.524
3. Riccardo Rossi (ITA/Honda) +2.804

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události