Motorsport

Mercedes musí platit za Hamiltonův piercing. Pilot má ale pro šperk povolení

Mercedes musí platit za Hamiltonův piercing. Pilot má ale pro šperk povolení
Jezdec F1 Lewis Hamilton | Zdroj: profimedia.cz

Stáj Mercedes musí kvůli piercingu v nose sedminásobného mistra světa zaplatit pokutu přes 600 tisíc korun. Hamilton má pro šperk zdravotní "povolení", ale svému týmu o tom neřekl.

FIA už na jaře avizovala, že bude dbát na přísnější dodržování Mezinárodního sportovního kodexu FIA. Ten mimo jiné kvůli zvýšení bezpečnosti zakazuje jezdcům mít po čas závodu nasazené jakékoliv šperky. Pravidla se samozřejmě týkají i Lewise Hamiltona, který s oblibou nosí luxusní předměty včetně piercingu v nose.

Na právě probíhající Velké ceně Singapuru si však ozdobu v nose ponechal, a to z důvodu zdravotní výjimky. Doktor mu doporučil šperk z nosu nevytahovat, neboť se mu dírka po šperku zanítila. Sportovní komisaři po konzultaci s doktorem Ianem Robertsem výjimku uznali. Kde je tedy problém?

Související obsah

​Týmy před každým závodem musí vyplnit formulář, ve kterém prohlašují, že jejich vozy splňují technické předpisy, a rovněž to, že jejich piloti splňují nařízení ustanovená daným kodexem. Mercedes ve formuláři nepřesně uvedl, že Hamilton jede bez piercingu, což nebyla pravda. Tým údajně o nasazeném šperku nevěděl, přesto sportovní komisaři za nechtěnou chybu stáji uložili pokutu ve výši 612 tisíc korun.

Lewis Hamilton byl po loňské sezoně pasován na rytíře britského impéria:

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události