Motorsport

Konec jedné velké éry. Buggyra po 30 letech opouští mistrovství Evropy tahačů

O uplynulém víkendu skončil ve španělské Jaramě evropský šampionát tahačů, čímž zároveň skončila i jedna velká éra. Český tým Buggyra ZM Racing prestižní seriál opouští a příští rok nepojede. V celkovém hodnocení letos vybojoval Adam Lacko čtvrtou příčku a Téo Calvet ovládl Promoter's Cup. V hodnocení týmů skončila Buggyra na třetím místě.

"Přišel čas se posunout dále. Dění v truckovém šampionátu budeme dál sledovat a v budoucnosti není vyloučen náš návrat. Příští rok ale určitě startovat nebudeme. Tým se teď soustředí na vytrvalostní závody s výhledem startu ve čtyřiadvacetihodinovce v Le Mans a na dálkové soutěže včetně Rallye Dakar. Proto budeme zeštíhlovat závodní program, abychom se mohli lépe připravit na tyto výzvy. S truck racingem úplně nekončíme, budeme dál podporovat naše piloty v rámci Buggyra Academy France a ve francouzském šampionátu," prozradil pro týmový web šéf Buggyry Martin Koloc.

"Za tu dobu jsme zažili opravdu hodně. Statistiky, kterým osobně moc neholduju, mluví dost jasně. To, že jsme z téměř tisícovky jízd každou třetí vyhráli, je bilance, kterou se jen tak někdo pochlubit nemůže. V týmu se vystřídal nespočet kvalitních pilotů, několik z nich jsme dovedli až k zisku titulu. Jsem moc rád za každý rok, který jsme tu společně strávili, a chtěl za to všem poděkovat," dodal Koloc.

Související obsah

​Pro Buggyru to byl poměrně úspěšný rok. Francouz Téo Calvet si totiž v nedělní první jízdě zajistil titul v Promoter's Cupu. "Je super završit sezonu titulem. Celý rok jsme na tom tvrdě pracovali, museli jsme se potýkat s velkým množstvím problémů. Proto jsem neskutečně šťastný. Bojovali jsme až do samotného konce a chtěl bych týmu poděkovat za skvělou práci, kterou celý rok předváděl," byl nadšený 21letý závodník.

"Máme za sebou celou sezonu. Nebojovali jsme jen sami za sebe, ale i za celý tým. S Téem jsme získali krásné třetí místo. Vůbec to nebylo jednoduché, ale nakonec se nám to podařilo. Moje čtvrté místo v celkovém hodnocení je také slušný výsledek. Letos jsem sice poprvé od roku 2015 chyběl v top 3, ale vůbec jsme se na závodní trati neztratili a výsledky z Jaramy ukázaly, že pořád patříme mezi špičku," prozradil po posledním závodě sezony český pilot.

Související obsah

​Buggyra si za 30 let získala osm titulů mezi jezdci a pět mezi stájemi. Piloti českého týmu se ve 326 případech radovali z vítězství, což znamená, že ovládli každou třetí bodovanou jízdu. Celkově stáli na bedně 812x. Za tři dekády získala Buggyra neuvěřitelných 13 052 bodů.

Lackovi se letos dařilo na závodech v Mostě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události