Hokej

Klobásy a fotbal. Hokejisté San Jose si užili neděli v Berlíně

Klobásy a fotbal. Hokejisté San Jose si užili neděli v Berlíně
Hokejisté San Jose Sharks na zápase Herthy Berlín | Zdroj: San Jose Sharks

Hokejisté San Jose Sharks už jsou v Berlíně, kde je čeká v úterý přípravný zápas proti místním Eisbären. Žraloci do hlavního města Německa přiletěli už v neděli a program si zpestřili bundesligovým utkáním Herthy Berlín proti Hoffenheimu. Samotní hráči se pak také těšili na klobásy.

Hokejisté San Jose Sharks zahájili svou evropskou štaci, kterou zakončí pátečním a sobotním duelem NHL proti Nashvillu Predators. Utkání se navíc bude hrát v nabité pražské O2 aréně. 

Ještě předtím absolvují hokejisté přípravné zápasy ve střední Evropě. Žraloci tak nejdříve dorazili do německé metropole, kde v úterý sehrají utkání proti Eisbären Berlín.

Samotní hokejisté San Jose ihned po příletu odjeli na olympijský stadion, kde se Hertha Berlín utkala v bundesligovém duelu s Hoffenheimem. Velkým fanouškem fotbalu je například křídlo Sharks Timo Meier, který si navíc dal dva fotbalisty do fantasy ligy.

Související obsah

​"Nikdy jsem na tomto stadionu nebyl. Je to také můj první zápas Bundesligy. Sleduji téměř každé utkání, pokud můžu. Hraju také fantasy ligu, takže se musím ujistit, že se mému týmu daří," prohlásil švýcarský útočník, jenž se kromě fotbalu také těšil na jídlo a vyhlášené klobásy. 

"Currywurst je jedna z mých oblíbených, nebudu lhát. Ta se bude muset vejít do rozvrhu. Pak bych si dal nějaký kebab nebo jiné německé jídlo. V některých ohledech je totiž dost podobné švýcarskému jídlu. V Německu se fakt cítím jako doma," dodal Timo Meier. 

To jediný německý útočník v týmu Nico Sturm se měl stát průvodcem klubu po Berlíně. Jenže 27letý forvard je rodákem z Augsburgu a také fanouškem Bayernu Mnichov. "Ve skutečnosti toho o městě moc nevím. Kluci se mě sice pořád ptají, ale já jim říkám, že jsem tu taky cizí," dodává Sturm, jenž je v Berlíně teprve potřetí v životě.

Související obsah

Pro samotného Sturma, ale i pro další hokejisty byl výlet na fotbal přínosný zejména v tom, že se mohli lépe vypořádat s jet lagem. "Důvod, proč jsme tu, byl také kvůli tomu, abychom se trochu aklimatizovali. Hlavně, co se týká našich vnitřních hodin," vysvětlil německý útočník, který také přidal fígl, jak se s jet lagem co nejlépe vypořádat. "Jakmile dorazíme do hotelu, bude se nám chtít hned spát, ale musíme se pokusit přiblížit co nejblíže půlnoci, abychom se mohli přizpůsobit změně času. Takové věci pomáhají," uzavřel Nico Sturm. 

Slavná NHL startuje už v pátek v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události