Motorsport

Byla to neskutečná divočina, Filip jel parádně, říká k výkonu Salače Abraham

Byla to neskutečná divočina, Filip jel parádně, říká k výkonu Salače Abraham
Karel Abraham před závodem MotoGP | Zdroj: Profimedia.cz

Filip Salač zajel v neděli svůj životní závod v kategorii Moto2. V Thajsku se blýskl druhou příčkou, čímž stanul v této kategorii na stupně vítězů jako první Čech po 12 letech. V roce 2010 skončil první a třetí Karel Abraham, jenž výkon českého závodníka pro TN.cz okomentoval.

"Je to naprostá pecka, skvělý výsledek. On i celý tým musí být naprosto spokojený. Jako Češi jsme tímto výsledkem pokryli komplet stupně vítězů Moto2. Já byl tenkrát třetí a první a Filip teď druhý," začal své hodnocení Abraham, který je zároveň motocyklovým expertem Nova Sport. Právě brněnský rodák byl posledním Čechem, který se v kategorii Moto2 dostal na stupně vítězů. Tehdy dojel v Japonsku třetí, a ve Valencii dokonce vyhrál.

"Samozřejmě to pro mě bylo speciální. Závody jsem viděl a byla to neskutečná divočina. Dlouho jsem něco podobného neviděl. Dělo se tam neuvěřitelně moc zajímavých věcí. Filip skvěle bojoval a zajel naprosto parádně," chválil první Čech v MotoGP. Ten okomentoval také přerušení závodu, kvůli kterému jezdci brali pouze polovinu bodů, což znamená, že Salač získal "pouze" deset bodů.

"Ředitelství nepřeruší závod jen tak. My v televizi můžeme vidět, jak tam prší, ale to, co je ve skutečnosti tam, může být úplně jiné. My nevidíme ty potoky, co tam tečou a ty obrovské kaluže. Kdyby to nebylo nutné, tak určitě závod nezruší. Já s tím rozhodnutím ale souhlasím," přidal svůj pohled Abraham. Závod byl přerušen kvůli vydatnému lijáku, se kterým se ale Salač popasoval naprosto parádně.

Související obsah

​"Jsou jezdci, kteří to na vodě zvládají prostě lépe. Lépe cítí motorku a dokážou ji držet na hraně. Typický pro to byl v minulosti Anthony West. Filip to evidentně umí," dodal bývalý závodník. Ten také okomentoval zlepšené Salačovi výkony, které mohou být i podepsanou opcí se stájí Gresini. "Určitě to pro jezdce je trošku úleva, protože ví, že má zajištěné místo pro další sezonu. Na začátku sezony se musel sžít s novou motorkou a týmem. I když znal jednotlivé tratě, tak když to jedete na nové motorce, tak je to úplně jiné. Je znát, že už si zvyká," doplnil Abraham.

A jak vidí dál Salačovy výkony? "Filip má aktuálně na to, aby jezdil v desítce. Poslední výsledek je samozřejmě famózní a určitě ho to nakopne. Třeba to bude tak dobré, že bude pravidelně bojovat o nejlepší pětku. Pokud bude v pohodě, příští rok může jezdit za výš. Bude to pro něj všechno jednodušší. A třeba bude o bednu bojovat častěji," řekl na závěr.

Připomeňte si parádní výkon Filipa Salače:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události