Hokej

Hertl k Jágrovi: Kdybych šel do Sparty, děda by se otáčel v hrobě

Ve čtvrtek proběhly v pražské O2 areně otevřené tréninky týmů San Jose Sharks a Nashvillu Predators, které v pátek v největší české hale odstartují nový ročník NHL. Na místě nechyběl ani Jaromír Jágr, který prohodil pár slov i s útočníkem Sharks Tomášem Hertlem. Co si řekli?

"Vzal jsem kluky na pivo a oni byli nadšení. Je to ale všechno hrozně rychlé. Byl bych rád, kdyby bylo víc času a my si to mohli víc užít," řekl v úvodu Hertl Jágrovi. A dostali se i na téma Sparty a Slavie. "Já bych do Sparty nikdy nemohl jít. Děda by se otočil v hrobě. Já jsem vyrostl se Slavií," pokračoval útočník Sharks. "Co bys tam dělal?" odpověděl se smíchem Jágr.

Oba také probrali současnou situaci Slavie. "Je mi to líto. Vím, jak to bylo, když jsem odcházel ze Slavie, skončili jsme třetí a pak sám víš, jak to dopadlo kvůli financím," byl smutný Hertl. "Vždyť tam teď chodí asi 200 až 300 lidí," odvětil Jágr.

Související obsah

​ A jak to bude s Jágrem a NHL v Praze? "V pátek určitě nepřijdu, protože hrajeme s Plzní. V sobotu tu ale určitě budu. Bude zajímavé sledovat, jak se za pět let NHL změnila. Před pěti lety jsem hrál naposledy," dodal na závěr Jágr.

Jágr by měl v sobotu dokonce vhodit úvodní buly, v pátek tuto funkci obstará bývalý fotbalový brankář Petr Čech. Tomáš Hertl bude velkou personou samotného utkání, během oficiálního tréninku mu O2 arena tleskala a slávistický odchovanec si vzal na led i syna Tobiase. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události