Fotbal

Mitrovič z Getafe: Na Brno vzpomínám rád. Škoda, že jsem tam nezůstal déle

Už v sobotu čeká fotbalisty Getafe derby s Realem Madrid. Štáb Nova Sport byl v rámci projektu LaLiga Experience pozvaný právě na předměstí Madridu, kde pořídil i rozhovor se srbským záložníkem Stefanem Mitrovičem.

A co že je LaLiga Experience? Španělská soutěž v rámci propagace menších klubů pořádá zájezd na utkání LaLigy, tentokrát na Getafe – Real Madrid. V rámci propagace mají účastníci možnost prohlédnout si zázemí stadionu, navštívit tiskové konference a udělat rozhovor s jedním z hráčů. Nyní se Stefanem Mitrovičem, který působil už v osmi státech, a navíc hrál také v České republice za Zbrojovku Brno.

Hrál jste v osmi evropských zemích. Kolika jazyky se domluvíte?

Za svou kariéru jsem vystřídal už spoustu míst. A vždy bylo mým prvním cílem naučit se jazyk země, ve které hraji. Myslím, že to je minimum, které můžete pro danou zemi udělat. Nevím ale přesné číslo, bylo jich hodně, asi tak šest. Jazyky jsou v životě hodně důležité. Otevírají vám nové možnosti. Snažil jsem se je učit všude, kde jsem hrál.

Hrál jste také v České republice za Zbrojovku Brno. Jaké jsou vaše vzpomínky a pamatujete si nějaká česká slovíčka?

Ano, samozřejmě. Třeba 'Kluci, jsme moc dobří' a spoustu dalších. Ještě nějaká podobná slovíčka, ale nevím moc, jak je říct. Pamatuji si ale hodně. Byl jsem tehdy hodně mladý. Byly to jedny z nejtěžších okamžiků mé kariéry. Snažil jsem se najít sám sebe. Potřeboval jsem si dokázat, že mám na to hrát na takové úrovni, jakou hraji dnes. Byl jsem tam 25 dní na zkoušce a tehdy tam trénoval Karel Večeřa. Hrál jsem tam s Richardem Dostálkem, který trénuje Zbrojovku dnes. Pamatuji si z té doby spoustu věcí. Škoda, že jsme v té době sestoupili a já tam nezůstal déle. Bylo to krásných šest měsíců, protože jsem byl mladý a dostával jsem příležitost hrát. První zápas jsme hráli proti Slavii, to bylo skvělé, krásný stadion. Tehdy jsme tam remizovali. Navíc Brno bylo skvělé město pro život.

Související obsah

Probojovali jste se na mistrovství světa v Kataru. Jak se těšíte například na zápas s hvězdnou Brazílií?

Snažíme se na to ještě moc nemyslet, protože zatím máme ještě spoustu práce v klubech. Ale pochopitelně to v hlavě máte. Bude to speciální mistrovství, vůbec poprvé bude v zimě. Navíc v prvním zápase nás čeká hned Brazílie, což bude opravdu výjimečné. Moc se na to těšíme. Pro mě je mnohem jednodušší hrát proti těmto velkým týmům, protože se soustředíte celý zápas. Jeden trenér mi kdysi řekl, že velké zápasy se nehrají, ale užívají. Takhle to mám nastavené v hlavě.

V sobotu vás čeká zápas s Realem Madrid. Jaká je nálada v týmu, jak se na zápas připravujete?

Oni momentálně hrají velmi kompaktně, hrají jako tým. Vyhrávají prakticky každý zápas. Ancelotti do týmu přinesl to, že se nikdy nemáte vzdávat. To přesně dokázali minulou sezonu v Lize mistrů. Letos jsou opět žhavými kandidáty na zisk titulu. Je to jeden z nejlepších týmů v lize a budeme to mít dost těžké. Minulý rok jsme to ale zvládli a doma jsme je porazili 1:0. Určitě to chceme zopakovat. Máme tým, proti kterému není snadné hrát. Musíme být kompaktní, pokud chceme s Realem bodovat.

Související obsah

Máte nějakou speciální přípravu na útočné hvězdy Realu?

Ne, rozhodně ne. Znáte všechny jejich přednosti. Každý z nich je individuálně hodně kvalitní. Prostě se musíme celý zápas soustředit a být velmi koncentrovaní. Musíme se snažit konkurovat jejich kvalitě. Určitě to bude složité, ale minulý rok jsme si dokázali, že to jde.

Co považuješ za svůj největší úspěch v Getafe?

Určitě to, že jsme se minulou sezonu dokázali zachránit. Po deseti zápasech jsme měli pouze bod, ale nakonec jsme to zvládli, i když nám nikdo nevěřil. Zlepšili jsme se hlavně v obraně a bylo to super. Některé zápasy se nám opravdu povedly. Doma jsme porazili Osasunu a dostali jsme se ze sestupových míst. Pak jsme porazili ten Real. To jsou momenty, které mi utkvěly v paměti.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události