Fotbal

Limberský řeší problém. Je obviněn z vydírání a hrozí mu několik let za mřížemi

Limberský řeší problém. Je obviněn z vydírání a hrozí mu několik let za mřížemi
David Limberský | Zdroj: Martin Polívka / MAFRA / Profimedia

Ve čtvrtek večer zadrželi policisté Davida Limberského, který je s dalšími třemi muži obviněn z vydírání. Bývalý plzeňský fotbalista byl ale následně propuštěn a nyní je vyšetřován na svobodě.

Čtyři muži, včetně Limberského, byli obviněni z vydírání dalšího muže, ze kterého se údajně snažili vymoci peníze, které mu dříve poskytli. Mělo jít o čtyři miliony korun, které mu prý půjčili pro těžbu kryptoměn. S informací o celém případu přišel deník Právo.

Celý incident se měl odehrát v jedné z kaváren v Karlových Varech. Zde mělo dojít ke schůzce celkem pěti mužů. Limberský a další tři údajně chtěli peníze zpět, protože prý nebyli spokojení s výsledky těžby. Právě bývalý plzeňský fotbalista měl údajně dát muži čas na vrácení peněz do konce listopadu. Ten prý odmítl a měl nabídnout těžební stroje. Následně mělo dojít k hádce.

Související obsah

​Limberský prý na muže začal křičet, že ho okradl a že chce své peníze zpět. "Vzápětí další ze čtveřice obviněných požádal přítomné hosty, aby ze salonku odešli. Poté si k poškozenému údajně přisedl, vytáhl pistoli, se kterou ho nejprve udeřil do zátylku a poté mu ji přiložil k hlavě a opakovaně se ho ptal, do kdy peníze vrátí. Muže nechali odejít poté, co jim měl slíbit, že peníze vrátí do konce listopadu," píše Právo.

Zda šlo skutečně o Limberského, zatím není jasné. Oficiálně totožnost stíhaných osob nebyla potvrzena. "Okolnosti vyšetřovaného případu nejsou takové povahy, aby to odůvodnilo zveřejnění zejména osobních údajů osob, které v případu figurují," uvedl žalobce pro Právo. Obžalovaní jsou ve věku 37, 39, 46 a 48 let a Limberský 39. narozeniny oslavil právě ve čtvrtek, kdy měl být zadržen. Pokud by se vina opravdu prokázala, hrozí obviněným mužům až osm let za mřížemi za vydírání.

David Limberský se rozloučil s kariérou ve speciálním zápase:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události