Motorsport

Sainz v Suzuce vylétl z trati a závod byl přerušen. Restart posunul déšť

Sainz v Suzuce vylétl z trati a závod byl přerušen. Restart posunul déšť
Carlos Sainz ve svém Ferrari | Zdroj: Profimedia.cz

V neděli ráno sice odstartovala na okruhu v Suzuce Velká cena Japonska formule 1, jezdci toho zatím ale příliš neodjezdili. Krátce po startu totiž vylétl z trati Carlos Sainz a závod byl po třech odjetých kolech přerušen. Restart, který měl následně proběhnout, byl i kvůli sílícímu dešti odvolán. Nakonec se ale znovu rozběhl.

Na úvodní část Grand Prix Japonska asi nebudou jezdci F1 vzpomínat úplně v dobrém. Carloz Sainz nedokázal na mokrém povrchu ukočírovat svůj vůz a hned v prvním kole vylétl z trati. Na okruh tak okamžitě vyjel safety car. Po střetu s Alonsem měl navíc velké problémy se svým monopostem Vettel a musel k mechanikům. 

Úpravy na svém voze potřeboval i Gasly. Ten se střetl s reklamním bannerem, který mu vlétl do cesty po Sainzově nehodě. Kvůli karambolu závodníka Ferrari tak zavlála červená vlajka a závod byl přerušen. O něco později měl být sice restartován, krátce před určeným časem ale vedení závodu opětovný start odložilo. A to i kvůli dešti, který měl podle informací ještě sílit. 

Související obsah

​Ještě dřív, než uplynula tříhodinová čekací doba, byl nakonec závod restartován. Důležitý bude pro Maxe Verstappena, který by mohl oslavit předčasně titul mistra světa, musí se ale odjet alespoň pětadvacet nebo padesát procent z celkového počtu kol a Nizozemec potřebuje získat alespoň osm bodů. 

Jeden z pilotů formule 1 usedl do monopostu z lega:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události