Fotbal

Šokující konec fotbalisty z Premier League. Hvězda Zambie má srdeční vadu

Šokující konec fotbalisty z Premier League. Hvězda Zambie má srdeční vadu
Fotbalista Enock Mwepu | Zdroj: profimedia.cz

Teprve 24letý fotbalista Enock Mwepu přišel s nečekaným oznámením. U záložníka Brightonu byla totiž objevena dědičná srdeční vada, a zambijský hráč tak musí předčasně ukončit kariéru.

Smutnou zprávu oznámil anglický klub na svých stránkách. "Všichni jsme z Enocka naprosto zdrceni. On a jeho rodina prožili několik traumatizujících týdnů. Jako klub mu dáme veškerou lásku, pomoc a podporu, aby se plně uzdravil, a podporovat ho budeme i v dalších krocích v jeho životě," napsal Brighton ve svém prohlášení

Mwepuovi se udělalo zle během reprezentačního srazu Zambie. 24letý záložník tak strávil nějaký čas v nemocnici v Mali a následně také v Brightonu, kde podstoupil srdeční testy. 

Související obsah

Ty nakonec ukázaly, že zambijský fotbalista trpí dědičnou srdeční chorobou, která mu nedovolí pokračovat v kariéře. Případná zátěž by totiž mohla záložníkovi způsobit smrtelnou srdeční příhodu. 


"Některé sny končí, a tak se smutkem oznamuji, že musím pověsit kopačky na hřebík kvůli lékařským radám, které jsem dostal," smutní Enock Mwepu, který ale zároveň dodává, že chce u fotbalu zůstat. "Toto však není konec mého působení ve fotbale, plánuji zůstat zapojený do podobné funkce," dodává fotbalista Brightonu, který za tým z Premier League odehrál 27 zápasů. 

Související obsah

Do Brightonu přišel Mwepu v červenci 2021 z celku Red Bull Salzburg. Anglický tým za něj tehdy vysázel 18 milionů liber (cca 503 milionů korun). 

To Ronaldo chce pokračovat v kariéře i do ME 2024:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události