Hokej

Hašek s protesty proti ruským hráčům neuspěl. Teď žádá omluvu od vedení NHL

Hašek s protesty proti ruským hráčům neuspěl. Teď žádá omluvu od vedení NHL
Dominik Hašek | Zdroj: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Bývalý hokejista Dominik Hašek se opět vyjádřil ke kauze ohledně ruských hokejistů z NHL v Praze. Jeho snaha vyšla vniveč, jelikož se celá akce v O2 areně odehrála i za účasti ruských hráčů. Legendární gólman ale nyní žádá, aby vedení nejlepší hokejové ligy světa odstoupilo.

Dominik Hašek dlouhou dobu požadoval, aby kvůli situaci na Ukrajině nemohli v Praze startovat ruští hokejisté z NHL. 57letý bývalý brankář se dokonce dohodl s ministerstvem zahraničí, které poslalo vedení zámořské soutěže dopis, kde žádalo, aby ruští hráči ze San Jose Sharks a Nashville Predators do Česka nepřijeli. 

Hašek s ministerstvem ale nakonec neuspěli. A akce NHL Global Series se o víkendu v Praze uskutečnila i za přítomnosti ruských hokejistů. 

Související obsah

​Jeden z nejlepších brankářů NHL všech dob se nyní ke kauze ještě zpětně vyjádřil a žádá odstoupení současného vedení nejlepší hokejové ligy světa.

"O víkendu se v Praze hrály 2 zápasy NHL. Vedení NHL v čele s Garym Bettmanem a Billem Dalym nerespektovalo postoj našeho ministerstva zahraničí, aby ruští hráči nehráli," napsal Hašek v pondělí večer na twitter.

"Dokud současné vedení NHL neodstoupí a nové vedení se naší demokratické zemi neomluví, není NHL v České republice více vítána," dodal bývalý brankář. 

Hašek s protesty neuspěl a NHL v Praze nakonec proběhla i za účasti ruských hráčů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události