Další sporty

Má Joshua smůlu? Fury se údajně domluvil s jiným soupeřem

Tyson Fury je opravdu nerozhodný muž. Neporažená ikona bojových sportů v dubnu oznámila konec kariéry, pak řekla, že se utká jen s Anthonym Joshuou, ale námluvy nakonec ztroskotaly. Přesto se Fury vrátí, potřetí v kariéře by se měl utkat s Derekem Chisorou.

Fanoušci světového boxu byli již připraveni na jeden z největších zápasů historie. Joshua, který v posledních dvou duelech prohrál s Ukrajincem Usykem, se měl potkat právě s Furym. První jmenovaný se ale pořádně nevyjádřil a ze zápasu evidentně sešlo.

Samotný zápas ale nedává moc smysl. Ukončení trilogie se pořádá spíše v ten moment, kdy oba zápasníci vyhráli jeden duel. Fury ale Chisoru dvakrát porazil a nyní by v prosinci mohl zapsat již třetí úspěch proti zimbabwskému rodákovi. 

"Tyson Fury a Derek Chisora jsou podle zdrojů ESPN ve fázi dokončování trilogického zápasu o Furyho titul WBC v těžké váze, který se uskuteční 3. prosince ve Velké Británii," píše web ESPN. Kolem stejného data se měli utkat Joshua a Fury. 

Související obsah

Tyson Fury (32-0-1, 23 K. O.) se naposledy utkal s Dillianem Whytem, kterého knokautoval v šestém kole. A poté oznámil konec kariéry. Derek Chisora (33-12) patří mezi nejznámější boxery, ale paradoxně není elitním boxerem, který by si zasloužil bojovat o titul. Z posledních čtyř zápasů prohrál hned tři. 

Oba borci se již dvakrát v ringu potkali, a to v letech 2011 a 2014. V roce 2011 šlo o 15. výhru Tysona Furyho, tehdy Brit vyhrál ve 12kolové bitvě na body. O tři roky později došlo k odvetě, v níž vyhrál Brit v deseti kolech. Tehdy vyhrál titul organizace WBO.

Podívejte se zatím na poslední zápas Tysona Furyho:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události