Další sporty

Policie zasahovala u rychlobruslařů. Podezřelé jsou účty trenéra Sáblíkové

Policie zasahovala u rychlobruslařů. Podezřelé jsou účty trenéra Sáblíkové
Trenér Petr Novák a rychlobruslařka Martina Sáblíková | Zdroj: Profimedia.cz / Milan Kammermayer

V úterý mělo dojít k zásahu kriminalistů v sídle Českého svazu rychlobruslení. Hlavním objektem vyšetřování je Petr Novák a částka 700 tisíc korun za soustředění v Itálii.

Se zprávou přišel web Seznam Zprávy. Dle jeho zdrojů kriminalisté zasahovali v sídle svazu v úterý. A to prý kvůli částce 700 tisíc korun, s níž odjížděli rychlobruslaři na soustředění do Itálie.

Již dříve bylo na Nováka podáno trestní oznámení kvůli finančnímu nadsazování nákladů. Úspěšného trenéra Martiny Sáblíkové žalovala členka svazu Libuša Steklá. Podle Seznam Zpráv si kriminalisté odvezli účetní dokumenty. 

Související obsah

"Ukázalo se, že svaz dával na soustředění tisíce eur v hotovosti. Aniž bylo jasné, za co je utrácel," píše web Seznam Zprávy. Informace získal od blízkého zdroje, který je obeznámen s celým případem. 

"Nevědomky jsem možná ne vždy postupoval dle všech administrativních manuálů, což jsem v rámci svazu i několikrát připustil. Nicméně vždy jsem jednal výlučně ku prospěchu všech závodníků bez ohledu na věk a výkonnost, ku prospěchu celého rychlobruslení," komentoval finanční nesrovnalosti v březnu Petr Novák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události