Fotbal

Myslel jsem, že si jen půjdu zaběhat bez míče, říká Kliment po gólu proti Bayernu

První gól v Lize mistrů, navíc proti slavnému Bayernu Mnichov. Útočník Plzně Jan Kliment mohl být po zápase se svým výkonem spokojený. Navíc byl rád, že jeho branka nakonec pomohla k přívětivějšímu výsledku s bavorským gigantem.

"Suprový pocit. Je to můj první gól a vlastně moje první Liga mistrů. Je to taková náplast za ten celý zápas. Jsem rád, že tu druhou půlku jsme zvládli, i když to asi bylo hodně kvůli tomu, že Bayern to prostřídal, což nám pomohlo," vykládal po utkání 29letý forvard, který od druhé půle vystřídal kolegu Tomáše Chorého.

V tu chvíli Viktoria prohrávala 0:4 a schylovalo se k velkému debaklu. Nakonec však Plzeň i díky brance Jana Klimenta prohrála "pouze" 2:4. "Když jsem viděl, co Bayern předváděl v první půli, tak jsem si myslel, že si spíš půjdu zaběhat bez balonu.  Ale nakonec jsme měli nějaké šance, což byla taková útěcha pro diváky," dodává Kliment, jenž doléčil zranění, které si přivodil v předkole Ligy mistrů proti Karabachu. 

Související obsah

​Spokojený s výsledkem pak byl také trenér Michal Bílek. "Pro hráče to bylo nesmírně těžké, po první půli jsme prohrávali 4:0. Pak jsme udělali nějaké změny, které byly bohužel i vynucené. A bylo to ku prospěchu. Nakonec jsme druhý poločas vyhráli 2:0 a měli jsme tam i další šance," zhodnotil zápas plzeňský stratég. 

Související obsah

​"Musím klukům poděkovat a jsem rád, že nás ta první půle nezlomila," sklonil poklonu svým svěřencům. Zároveň ho ale hodně mrzí nucená střídání, která musel po konci prvního poločasu udělat. "Ty vynucené změny pro nás byly dost nepříjemné. Honza Kopic má svalové zranění. Havlis (Milan Havel, pozn. red.) nemohl dýchat, má něco se žebry. A Václav Jemelka má zase něco s ramenem," popisuje trenér Bílek, jaká nejnovější zranění trápí plzeňskou družinu. 

Viktoria Plzeň se o víkendu střetne v lize s Jabloncem. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události