Slavii neprobral ani zásah sanitky. Postup se po porážce v Kluži komplikuje

Slávisté prohráli na hřišti Kluže 0:2 | Zdroj: Profimedia.cz

Fotbalistům Slavie se duel Evropské konferenční ligy na půdě Kluže vůbec nepovedl a v Rumunsku prohráli 0:2. Soupeře nasměroval za výhrou už v 11. minutě Deac, který po Olayinkově faulu proměnil pokutový kop. Následně byl duel na čtvrt hodiny přerušen kvůli ošetření fanouška v hledišti, pauza ale slávistům neprospěla. Branku domácích nedokázali dobýt ani jednou a v závěru naopak ještě jednou inkasovali. Svěřenci trenéra Trpišovského si tak hodně zkomplikovali šance na postup ze skupiny, v níž je čekají ještě dvě utkání.

Slávistům se úvod duelu na hřišti soupeře vůbec nepovedl. V 11. minutě totiž Kluž dostala po Olayinkově faulu výhodu pokutového kopu, který sudí za jeho zákrok nařídili. K exekuci se postavil Ciprian Deac a nekompromisní ranou k levé tyči otevřel skóre.

Na časomíře ještě neuplynula půlhodina a duel musel být přerušen. Zdravotníci totiž museli zasahovat na jedné ze zaplněných tribun, kam byli přivolání k ošetření jednoho z fanoušků.

Toho nakonec odvezla sanitka a utkání mohlo po zhruba patnáctiminutovém čekání pokračovat. Ve 3. minutě nastavení prvního poločasu měl velkou šanci Jurásek, který se zjevil na vzdálenější tyči a pokusil se do branky usměrnit balon z Traorého centru. Míč ale poslal vysoko nad.

Ve druhém poločase sešívaní marně dobývali branku domácích, k větší šanci se dostali až v 74. minutě, kdy Lingr posunul balon z přetaženého centru na přední tyč. Tam číhal Stanislav Tecl, na balon však v dobré pozici nedosáhl.

​Když do konce druhého poločasu chybělo pět minut, dokonala Kluž zmar červenobílých. Na centr z rohového kopu si naskočil Yuri Matias a povedenou hlavičkou překonal Koláře. Slavia tak v Kluži padla 0:2 a značně si zkomplikovala cestu za postupem ze skupiny.