Nečas je na startu sezony ve formě, proti Sharks pomohl gólem k výhře

Další várkou zápasů pokračovala zámořská NHL, kde proběhl například zápas mezi Tomášem Hertlem a Martinem Nečasem. Úspěšnější byl druhý jmenovaný, který vstřelil druhý gól sezony. Jeho Carolina si nakonec došla pro druhé vítězství v novém ročníku.

Martin Nečas je na startu nového ročníku NHL ve velmi dobré formě. Po tříbodovém představení v prvním utkání skóroval také ve druhém duelu, kdy Carolina hrála na ledě San Jose. Rodák ze Žďáru nad Sázavou vyrovnával na konci druhé třetiny, rozhodující trefu obstaral necelé dvě minuty před koncem Sebastian Aho.

Detroit šel do prvního utkání nového ročníku bez Filipa Zadiny, který se nevešel do základní sestavy. S Montrealem, za který hrál opět Juraj Slafkovský, vyhráli nakonec 3:0. Góly padaly až ve třetí třetině, poprvé v NHL skóroval Elmer Söderblom, kterého doplnili Rasmussen a obránce Määttä.

Dařilo se také Tampě, která na ledě Columbusu sice prohrávala, ale ještě po první části hry zvládla otočit. Ve zbytku utkání finalista posledních tří ročníků NHL přidal po jedné brance a radoval se z jasné výhry 5:2. Dvě branky vstřelil kanonýr Steven Stamkos.