Další sporty

Bombarďák Wilder se vrátil drtivým knokautem. Po vítězství následovaly slzy

Bombarďák Wilder se vrátil drtivým knokautem. Po vítězství následovaly slzy
Deontay Wilder knokatoval Roberta Heleniuse | Zdroj: profimedia.cz

Bývalý šampion WBC Deontay Wilder se po roční pauze vítězně vrátil do ringu. A jak jinak než knokautem. Roberta Heleniuse poslal k zemi hned v prvním kole.

V profesionálním boxu byste v současnosti jen stěží našli boxera s tvrdším úderem, než má Deontay Wilder (43-2-1). Rodák z Alabamy to znovu potvrdil, když se po 371 dnech vrátil mezi provazy a Fina Roberta Heleniuse (31-4) ukončil drtivou pravačkou pár sekund před koncem prvního kola.

Bronzový Bombarďák si tak vylepšil svou bilanci na 43 výher (z toho 42 knokautů). Zároveň to pro něj byl první zápas od prvních dvou porážek v kariéře (2020 a 2021). Ty mu uštědřil Tyson Fury (32-0-1), jenž ho připravil o titul WBC.

​Po vítězství je Wilder při chuti. "Kdo bude další? Je mi to jedno. Andy Ruiz, Usyk nebo kdokoli. Jsem zpátky. Vzrušení se vrátilo do těžké divize," hlásil neohroženě Bronzový Bombarďák.  

Podívejte se na první porážku Deontaye Wildera v kariéře, která přišla v sedmém kole druhého zápasu s Tysonem Furym. Wilderovo trápení ukončil vhozený ručník:

Na pozápasové konferenci ale ukázal i jinou svou stránku. Když mluvil rizicích boxu plynoucích z častého inkasování ran, zmínil amerického boxera Pricharda Colóna (16-1). Ten po zápase s Terrelem Williamsem upadl na 221 dnů do kómatu a po probuzení se potýká s trvalými následky. Wilder neudržel emoce a propukl v pláč.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události