Fotbal

Neymar usedl v Barceloně před soudem. Hrozí mu několikaleté vězení

Jen pár hodin poté, co Neymar vystřelil vítězství PSG nad Marseille, nasedl do letadla a vrátil se do Barcelony. Jenže tentokrát ne tak úplně kvůli fotbalu, ale kvůli začátku soudního procesu. Brazilec čelí ve Španělsku obvinění z korupce a daňových podvodů při transferu ze Santosu do Barcelony.

Podle agentury Reuters požadují španělské úřady po Neymarovi za daňové úniky 8,4 milionu eur (206 milionů korun) a dvouleté vězení. Ještě více chce brazilská investiční společnost DIS. Ta po třicetiletém fotbalistovi chce 150 milionů eur (3,7 miliardy korun), a dokonce pětileté vězení. Právě DIS vlastnila 40 % přestupových práv, ale údajně po přesunu Neymara ze Santosu do Barcelony dostala méně peněz, než jí náleželo.

Podle DIS zfalšovala Barcelona přestupní částku. V roce 2013 údajně katalánský celek zaplatil za Neymarův přestup 57 milionů eur (1,4 miliardy korun), ale později se mluvilo dokonce o 83 milionech eur (2 miliardy korun).

Související obsah

​Spolu s Neymarem jsou obvinění také jeho rodiče, dřívější prezident Santosu Odilio Rodrigues a také bývalí šéfové Barcelony Josep Maria Bartomeu a Sandro Rosell.

Aktuální útočník francouzského PSG, kam přestoupil v roce 2017, dorazil do Barcelony v pondělí v ranních hodinách a na letišti se v dobré náladě podepisoval fanouškům. Poté byl spatřen, jak se před soudní síní baví se svým otcem a Rosellem. Soudní slyšení by mělo trvat celý týden a Neymar by měl vypovídat v pátek.

Neymar v neděli rozhodl jediným gólem o vítězství PSG nad Marseille:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události