Fotbal

Vzduchem létaly světlice i sedačky. Řádění fandů Eindhovenu vyšetřuje UEFA

Vzduchem létaly světlice i sedačky. Řádění fandů Eindhovenu vyšetřuje UEFA
Fanoušci Eindhovenu se po zápase s Arsenalem chovali neukázněně | Zdroj: Profimedia.cz

Fanoušci fotbalového Eindhovenu se v zápase Evropské ligy proti Arsenalu příliš nevyznamenali. Někteří ze tří tisícovek příznivců, co přijeli svůj tým podpořit na Emirates Stadium, totiž neunesli porážku a začali na hrací plochu házet světlice a vytrhávat sedačky. Incident už řeší disciplinární komise UEFA, která brzy rozhodne o trestu.

Arsenal se v zápase základní skupiny Evropské ligy střetl s Eindhovenem a nizozemský celek přijely do Londýna podpořit asi tři tisícovky fanoušků. Ti ale museli sledovat, jak jejich oblíbený tým prohrává. V 71. minutě se totiž trefil do hostující sítě Xhaka a Nizozemci už nedokázali na inkasovanou trefu zareagovat. 

"Jsem tak šťastný, že jsem dal gól. Nevím, kdy jsem naposledy skóroval pravou nohou, ale jsem šťastný. Nezáleží na tom, kterou nohou nebo kdo skóruje," uvedl podle The Sun jediný střelec zápasu, který ještě netušil, co způsobí. 

Související obsah

​Fanoušci Eindhovenu totiž kousali porážku hodně těžko a po závěrečném hvizdu hodili na hrací plochu světlici. Navíc začali vytrhávat sedačky a pořádková policie měla co dělat, aby jejich emoce zkrotila. Incidentem se už začala zabývat i disciplinární komise UEFA.

Ta obvinila nizozemské příznivce z házení předmětů na plochu, použití pyrotechniky či poškozování cizího majetku. Verdikt by měl padnout velmi brzy. 

Loni na podzim řádili fanoušci Feyenoordu v Praze:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události