Motorsport

Bagnaia se vítězstvím v Sepangu přiblížil titulu mistra světa, Salač dosáhl na body

Český závodník Filip Salač vylepšil v ostrém závodě postavení z kvalifikace a dojel ve Velké ceně Malajsie na jedenáctém místě. Daleko zajímavější ale bylo dění na čele startovního pole, kdy Ai Ogura si jel pro dvacet bodů za druhé místo, což by jej výrazně přiblížilo titulu mistra světa. Ale v posledním kole ve snaze o předjetí chyboval a upadl, a tak je bez bodového zisku. Toho využil Augusto Fernández, který tak má před Valencií vše ve svých rukou. V nejprestižnější kategorii MotoGP se titulu mistra světa vítězství výrazně přiblížil Francesco Bagnaia, který má nyní náskok na Fabia Quartarara 23 bodů.

Filip Salač odstartoval do nedělního závodu z 18. místa, jelikož ve druhé kvalifikaci upadl, a tak nebyl klasifikován. Hned po startu se mu ale podařilo posunout vpřed, když mimo jiné využil pádu několika jezdců před ním. V průběhu závodu se mu sice dařilo pohybovat na devátém místě, ale nakonec se o tři místa propadl. 

Už to vypadalo, že si Salač dojede pro dvanácté místo, ale nakonec si o příčku polepšil. Na svědomí to měl japonský závodník Ai Ogura. Ten jel v posledním kole na druhém místě, ale to mu bylo málo. Celý závod chtěl vyhrát, a proto se pokusil Tony Arbolina předjet. Chyboval ale na brzdách, a tak upadl. Místo jistých dvaceti bodů má tak nulu, což rázem staví do role favorita na titul mistra světa Augusta Fernándeze. 

Související obsah

​Ten dojel nakonec čtvrtý, a tak před posledním závodě bude mít před Ogurou náskok 9,5 bodu. Pokud by ale Japonec neupadl a dojel na druhém místě, čímž by Fernández skončil pátý, situace by byla zcela odlišná. Na to se ale ve světě rychlých kol nehraje, a tudíž má vše ve svých rukou právě Španěl. 

V nejprestižnější kategorii MotoGP mohl už v Sepangu získat titul mistra světa Francesco Bagnaia. Do závodu odstartoval z devátého místa, ale hned na začátku se mu podařilo dostat do popředí, když na druhém místě kroužil za Jorgem Martínem. Španělský jezdec ale nezvládl nájezd do páté zatáčky a po dramatickém pádu, kdy se společně s motorkou sklouzl několik desítek metrů, závod nedokončil. Tím Bagnaiu pustil na první místo. 

K jistotě titulu mistra světa ale Ital potřeboval, aby Quartararo skončil mimo pódiová umístění, což se nestalo. Ten nakonec dojel na třetím místě. Mezi nimi závod dokončil Enea Bastianini. Bagnaia tak má před posledním závodem ve Valencii náskok 23 bodů, což by se rovnalo v podstatě zázraku, kdyby se ve Španělsku nestal mistrem světa. 

Během tréninku v Austrálii vběhl Espargarovi pod kola klokan:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události