Arsenal podruhé v sezoně ztratil body. Gabriel Jesus spálil mnoho šancí

Gabriel Jesus | Zdroj: Profimedia

Fotbalisté Arsenalu podruhé v sezoně ztratili body. Na hřišti Southamptonu pouze remizovali 1:1, když doplatili především na velký počet neproměněných šancí z prvního poločasu. V koncovce se nedařilo především Brazilci Jesusovi, který spálil tři jasné příležitosti. Na čele ligy mají ale svěřenci trenéra Artety stále náskok dvou bodů.

Fotbalisté Arsenalu se v letošní sezoně prezentují ve vynikající formě. Z deseti zápasů hned devětkrát vyhráli a zcela po zásluze jim patří první místo v Premier League. Favoritem byli i v nedělním zápase na hřišti Southamptonu, který se před utkáním krčil až na 16. místě tabulky.

Tým z Londýna otevřel skóre už v 11. minutě. Ben White se uvolnil na pravé straně a povedenou přihrávkou do vápna našel Xhaku, který dělovou střelou z první prostřelil Bazunua. Ve 25. minutě to mohlo být už o dvě branky, když se Jesus uvolnil ve vápně, ale ve slibné šanci trefil jen boční síť.

​I nadále byli nebezpečnější hráči Arsenalu, což mohli podtrhnout těsně před koncem poločasu, ale Jesus po pohledném dloubáčku Odegaarda opět neuspěl. Zblízka trefil jen brankáře domácích, a tak se šlo do kabin za stavu 1:0 pro Arsenal.

Do další obrovské šance se brazilský útočník ve službách Arsenalu dostal po hodině hry. Utíkal sám na bránu, ale do jeho rány se na poslední chvíli skluzem vložil obránce, a tak z toho byl pouze roh. Nevyužitých šancí hosté litovali o pět minut později. Stuart Armstrong si naběhl mezi obránce na přihrávku a křižnou střelou k tyči srovnal skóre.

V závěru zápasu už byly kombinace Arsenalu velmi nepřesné a nedokázal se dostat do žádné velké příležitosti. Podruhé v sezoně tak ztratil body. Na čele Premier League mají ale svěřenci Mikela Artety stále náskok dvou bodů před Manchesterem City.

​Ve zbylých zápasech se z jasné výhry radovala Aston Villa, která poprvé nastoupila bez Stevena Gerrarda na lavičce. Na domácím stadionu nedala Brentfordu vůbec žádnou šanci, když o výhře rozhodla už po patnácti minutách hry, kdy díky dvěma gólům Ingse a zásahu Baileyho vedla 3:0. Na konečných 4:0 uzavřel po hodině hry Watkins.

Stejným poměrem vyhrál také Leicester na hřišti Wolves, když se postupně trefili Tielemans, Barnes, Maddison a Vardy. Na venkovním hřišti uspěl také Fulham, který vyhrál v Leedsu.

Nedělní zápasy 13. kola Premier League:

Aston Villa –⁠ Brentford 4:0

Branky: 2. Bailey (Luiz), 7. Ings (Bailey), 14. Ings (pen.), 59. Watkins

Leeds –⁠ Fulham 2:3

Branky: 20. Rodrigo (Harrison), 90+1. Summerville (Gelhardt) – 26. Mitrović (A. Pereira), 74. Decordova-Reid (A. Pereira), 84. Willian (Reed)

Southampton –⁠ Arsenal FC 1:1

Branky: 65. S. Armstrong (Elyounoussi) – 11. Xhaka (White)

Wolves –⁠ Leicester City 0:4

Branky: 8. Tielemans, 19. Barnes (Dewsbury-Hall), 65. Maddison (Vardy), 79. Vardy (Castagne)

17:30 Tottenham Hotspur –⁠ Newcastle United