Barcelona zničila Bilbao čtyřmi góly, Atlético se vyhouplo na třetí místo

Fotbalisté Atlética Madrid porazili v 11. kole LaLigy Real Betis a vyhoupli se na třetí místo tabulky. Soupeře sestřelil Antoine Griezmann, který vsítil obě branky madridského celku. Espanyol pouze remizoval s posledním Elche. Další výhru zaznamenala Barcelona, která zničila Bilbao 4:0.

Barcelona vstřelila první branku už ve 12. minutě, kdy si hlavou prosadil Ousmane Dembélé. O šest minut později už to bylo 2:0 po tečované střele Sergio Roberta. Uplynuly pouhé další čtyři minuty a přišel třetí gól. Do vápna si naběhl Robert Lewandowski, udělal ve vápně zasekávačku a propálil Simóna.

Definitivní podobu výsledku dal v 74. minutě Ferrán Torres, jenž dostal přesnou přihrávku od Dembélého a propálil Simóna přesně mezi nohami. Katalánci tak zvítězili 4:0 a drží se v závěsu za vedoucím Realem Madrid.

Přestože byl první poločas duelu mezi Realem Betis a Atléticem plný šancí, branky začaly padat až ve druhé půli. Ta ve 49. minutě, které dosáhl Henrique, však neplatila. Podle videa totiž byla Iglesiasova přihrávka do ofsajdu.

Gól z 55. minuty už byl regulérní. Griezmann zakroutil balón z rohového kopu tak dobře, že skončil až za brankovou čárou svatyně Betisu. Tam mu pomohla i nešťastná teč jednoho z bránících hráčů. Madridští ale přesto mohli slavit.

Když běžela na časomíře 71. minuta, dostal Antoine Griezmann parádní nahrávku za obranu a ranou z úhlu podruhé překonal Silvu. Betis duel v 84. minutě ještě zdramatizoval. Nabil Fékir totiž při standardní situaci překopl zeď a zamířil přesně k levé tyči. V nastavení měl na kopačce vyrovnání Moreno, hlavičkou zblízka však trefil jen břevno.

​Atlético tak bralo těsnou výhru a vyhouplo se na třetí příčku tabulky LaLigy. Betis naopak zůstal na páté příčce. V dalším odpoledním utkání obralo poslední Elche o body Espanyol, s nímž remizovalo 2:2.