Sparta v prodloužení přetlačila Boleslav, talent Šalé rozhodl o triumfu Komety

Sparťané se radují ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia.cz

Hokejová extraliga měla na programu 14. kolo a během nedělního odpoledne se dostaly do hry všechny týmy. Karlovy Vary po nájezdech padly s Kometou, když rozhodující trefu zaznamenal Eduard Šalé. Vítkovice si poradily s posledním Litvínovem, který porazily 5:3. Vyhrála i Sparta, jež přetlačila v prodloužení Mladou Boleslav. O výhře rozhodl Michal Řepík.

Energie zaskočila Kometu a proti favoritovi zásluhou Rachůnka a Beránka dvakrát vedla. Brněnští však dvakrát vyrovnali a dotáhli duel až do prodloužení. V něm žádný gól nepadl, a tak přišly na řadu i samostatné nájezdy. V nich přiklonil výhru na stranu hostů talentovaný mladík Eduard Šalé.

Vítkovice přivítaly poslední Litvínov a potvrdily papírové předpoklady. I když Verva od 15. minuty díky Estephanově trefě vedla 1:0, Ridera ještě před koncem první třetiny vyrovnala a na startu té druhé otočila skóre. Svěřenci trenéra Růžičky ještě zvládli vyrovnat, Vítkovičtí ale nasázeli soupeři další tři branky a šli si pro vítězství. Severočeši už jen kosmeticky upravili skóre, když se ve 47. minutě prosadil Zdráhal.

Utkání mezi Spartou a Boleslaví bylo dlouho bez gólů. Fanoušci si mohli zakřičet až ve třetí třetině. Jako první rozvlnil síť soupeřovy klece Michal Řepík, který otevřel gólový účet ve 49. minutě. Krátce nato přidal druhou trefu Sparty David Tomášek a domácí si hýčkali dvoubrankový náskok. Boleslavští však v 56. minutě snížili.

​Šťastný nabil zpoza branky Lunterovi a ten dělovkou pod víko skóroval. V čase 58:39 navíc Středočeši vyrovnali. Aberg našel na pravém kruhu Pavla Kousala, který zacílil přesně mezi Kovářovy betony. Duel tak dospěl do prodloužení. To rozsekl v polovině 64. minuty Michal Řepík, jenž poslal puk do odkryté části klece a zajistil Spartě výhru.

Výsledky 14. kola Tipsport extraligy:

HC Energie Karlovy Vary – HC Kometa Brno 2:3sn (1:0, 1:1, 0:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Rachůnek (Gríger, Havlín), 36. O. Beránek (Rachůnek, Plutnar) – 32. Zbořil (Kundrátek, Holík), 59. Kundrátek (Zbořil, Holík), rozh. náj. Šalé

HC Vítkovice Ridera – HC VERVA Litvínov 5:3 (1:1, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 20. Lakatoš (Mikuš), 22. Chlán (Fridrich, Lakatoš), 35. Lindberg (Fridrich, Chlán), 40. Mueller (Krieger, Bukarts), 41. Raskob (Lakatoš, Fridrich) – 15. Estephan (Š. Stránský, Hlava), 25. Wesley, 47. Zdráhal

HC Sparta Praha – BK Mladá Boleslav 3:2p (0:0, 0:0, 2:2 - 1:0)
Branky a nahrávky: 49. Řepík (Horák), 53. Tomášek (TS), 64. Řepík (Horák) – 56. Lunter (Šťastný, Hanousek), 59. P. Kousal (Åberg, J. Stránský)

HC Dynamo Pardubice – Rytíři Kladno 6:2 (3:1, 0:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 3. Košťálek (Rákos, Rouha), 14. Chabada (J. Kolář, Paulovič), 18. Matýs (Vála, Říčka), 51. Poulíček (Košťálek), 57. Radil (Cienciala), 58. Říčka (Matýs, A. Musil) – 8. Melka (Sotnieks, Kehar), 57. M. Procházka (Melka)

HC Olomouc – HC Škoda Plzeň 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)
Branky a nahrávky: 5. Dujsík (Ondrušek, Olesz) – 26. Mertl (A. Dvořák, Kaňák), 41. Baránek (Zámorský, Kodýtek), 43. Suchý (Zámorský, Soukup), 58. A. Dvořák (Schleiss)

Motor České Budějovice – HC Oceláři Třinec 3:2sn (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. Bindulis (Pech), 52. Štencel (Pech, Kachyňa), rozh. náj. Štencel – 25. Marcinko (Nestrašil, J. Jeřábek), 55. M. Růžička (J. Jeřábek, Nestrašil)

Bílí Tygři Liberec – Mountfield Hradec Králové 3:6 (0:1, 1:2, 2:3)
Branky a nahrávky: 27. Birner (Rosandić), 47. Frolík (A. Najman, Vlach), 50. Frolík (A. Najman, Štibingr) – 14. Jergl (Cingel, McCormack), 22. Jank (Kev. Klíma, Blain), 28. Zachar (Jank, Lev), 46. Jergl (Kev. Klíma), 60. Lev (Zachar), 60. Okuliar (Lev)