Motorsport

König ukázal o víkendu progres. Vím, co zlepšit, abych byl na bodech, říká

König ukázal o víkendu progres. Vím, co zlepšit, abych byl na bodech, říká
Oliver König na VC Argentiny | Zdroj: se souhlasem Orelac Racing

Český motocyklový závodník Oliver König je stále bez bodů, ale podle jeho slov už ví, jak na to. V Argentině se mu dařilo předjíždět soupeře a zajíždět velmi povedené časy. Nakonec z toho ale bylo osmnácté a devatenácté místo.

"Pocity z víkendu jsou docela dobré. Vím, co musím za každou cenu zlepšit, abych už skončil na bodech," řekl nejmladší jezdec v programu MS superbiků, kde je Čech stále bez bodů. V San Juanu byl osmnáctý a devatenáctý.

"Můj nejlepší čas byl 1,7 vteřiny od Jonathana Reae. Musím zapracovat na prvních deseti kolech, kdy většinou ztratím zbytek startovního pole," ví König. Český mladík za sebou nechal například domácího Mercada, kterého pravidelně předjíždí v závodech MS superbiků. 

Společně s domácím jezdcem König chtěl ještě dojet Japonce Nozaneho a Francouze Mahiase. "Ukazoval jsem Mercadovi, ať jede za mnou, že bychom je mohli stihnout. Oni totiž jeli o body. Bohužel se mi to už nepodařilo," litoval nováček v nejprestižnější kategorii superbiků.

Související obsah

"Oliver asi nikdy nejel druhý závod lépe než ten první. Teď se to povedlo úplně skvěle. Navíc Oliver jel také poprvé pod 50 vteřin na vítěze," byl rád zase jezdcův manažer Miloš Čihák. 

Předposlední závod čeká na Königa za 14 dní v Indonésii, kde v minulém roce poprvé debutoval ve třídě superbiků. Právě tam zaujal manažery týmů z nejvyšší třídy. "Moc se tam těším. Chci tam ukázat, jaký bude pokrok," dodal König.

Oliver König a Filip Salač nedávno jezdili na ploché dráze na Markétě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorsport

Důležité Události