Další sporty

Parkurová hvězda má vysoké cíle. Přijedeme silní, říká o show v Praze

Fanoušci parkuru si už brzy budou moci vychutnat Super Grand Prix v pražské O2 areně, kam se letos poprvé v kariéře kvalifikoval i rakouský jezdec Max Kühner. Ten se svým týmem Shanghai Swans vybojoval v Global Champions League čtvrtou příčku a mezi jednotlivci figuruje v žebříčku LGCT na devátém místě. Na galashow v Praze už je hodně natěšený a má i vysoké cíle.

Dříve nastupoval s Annou Kellnerovou v týmu Berlin Lions, teď Max Kühner pravidelně závodí za tým Shanghai Swans, ve kterém se mu hodně daří. Se svými kolegy totiž získal v Global Champions League čtvrté místo, a navíc se díky triumfu v Monaku poprvé v kariéře probojoval na Super Grand Prix v Praze. 

"Praha je velmi speciální místo. Není žádná jiná akce, kde by diváci viděli tolik napínavých jízd, ale také světelnou show a další zajímavý program. Je to krásné představení našeho sportu veřejnosti a médiím," popsal Rakušan, jaká lákadla akce nabídne.

V O2 areně chce ale hlavně předvést to nejlepší a válčit o nejvyšší příčky. A protože skončil v pořadí žebříčku LGCT na deváté příčce, patří mezi užší okruh favoritů. "Určitě vezmu na start koně, který v danou chvíli bude mít nejlepší formu. V tuto chvíli si myslím, že by to mohl být buď Elektric Blue P, nebo Eic Coriolis des Isles," uvedl Kühner, čím si chce nejvíc pomoct. 

Související obsah

​A na start už se hodně těší: "Opravdu se těším. Získat kvalifikaci byl pro mě jeden z hlavních cílů letošního roku. Myslím, že Super Grand Prix letos bude opět mimořádná soutěž. Hned po akci v Ženevě je Prague Playoffs a Super Grand Prix pro mě velmi důležitým vrcholem této sezony. Snad přijedeme v dobré formě a bude se nám dařit. Zároveň řekl, že hodlá dát do závodů vše, aby uspěl: "Samozřejmě o to budu bojovat."

Poodhalil také to, v jakém složení bude jeho tým v Praze startovat. "Máme skvělé jezdce. Chceme přijet do Prahy v uskupení Martin Fuchs, Marlon Zanotelli, Christian Ahlmann a já. To jsou čtyři dobří jezdci s dobrými koňmi. Myslím, že máme velkou šanci uspět," uzavřel.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události