Plzeň padla i na San Siru, Inter po triumfu postupuje ze skupiny

Fotbalisté Plzně nevyhráli v základní skupině Ligy mistrů ani na pátý pokus. Na hřišti milánského Interu hned čtyřikrát inkasovali a padli 0:4. Rozesmutnili tak nejen vlastní fanoušky, ale i příznivce Barcelony. Katalánský gigant totiž po vítězství Interu už nemá šanci na postup ze skupiny.

Milánští měli už od začátku navrch a v prvních minutách několikrát pořádně provětrali plzeňskou obranu. Ve 25. minutě utekl po levé straně Dimarco a pálil z úhlu, Staněk však jeho tvrdou střelu vytěsnil. O pár minut později skvěle zakročil i proti pokusu Mchitarjana, který si naběhl za obranu a vystřelil. Kromě vynikajícího zákroku ale viktoriány zachránil i rozhodčí, jenž odmával ofsajd.

Ve 35. minutě už Plzeň ale  poprvé inkasovala. Bastoni nacentroval z levé strany do pokutového území, na balon si naskočil Henrich Mchitarjan a povedenou hlavičkou otevřel skóre.

Krátce před koncem poločasu utrpěli Západočeši další tvrdý direkt. Dimarco nahrál k pravé tyči exteplickému Edinu Džekovi, a ten zblízka dopravil míč do sítě. Inter značně zaměstnával Staňka i ve druhém poločase.

​V 56. minutě plzeňského brankáře zachránila po Mchitarjanově projektilu tyčka, o minutu později proti ráně Lautara Martíneze výborně zasáhl. Když na časomíře běžela 66. minuta, už na ofenzivu soupeře nestačil a potřetí inkasoval. Martínez přiťukl balon Džekovi, který placírkou uklidil balon k levé tyči.

Tři minuty před koncem se trefil ještě střídající Romelu Lukaku a San Siro vypuklo nadšením. Plzeň tak prohrála s Interem 0:4. Milánští si tím pádem zajistili postup do další fáze.

Inter Milán – FC Viktoria Plzeň 4:0 (2:0)
Branky: 35. Mchitarjan, 42. Džeko, 66. Džeko, 87. Lukaku