Fotbal

Přehled postupujících LM: 12 účastníků je jistých, hraje se o 4 místa

Přehled postupujících LM: 12 účastníků je jistých, hraje se o 4 místa
Radost fotbalistů Benficy po vstřelené brance | Zdroj: Profimedia.cz

Základní skupiny fotbalové Ligy mistrů mají za sebou pět kol a hned 12 ze 16 postupových míst už je zabraných. Pouze skupina D je plně otevřená a do vyřazovacích bojů mohou postoupit ještě všichni, ze zbylých sedmi skupin už jsou ve hře jen dvě místa. Dvě skupiny už jsou vyřešené úplně, včetně postupujících do Evropské ligy.

Pět kol je za námi, poslední kolo zbývá, ale o většině postupujících v Lize mistrů už je jasno. Podívejte se na přehled týmů, které mají jistý postup, a týmů, které o něj ještě hrají.

Skupina A

Jistý postup mají Neapol a Liverpool a v posledním kole si to rozdají ještě o první místo. Ajax má zatím tři body a bude hrát ještě o Evropskou ligu s Rangers, kteří jsou bez bodu a s nizozemským celkem musí vyhrát o pět gólů, aby mohli hrát alespoň Evropskou ligu.

Skupina B

Také v béčku je jasno o postupujících. Vyřazovací část si zařídily Bruggy a Porto, které o první místo budou hrát na dálku. Bruggy mají jednobodový náskok a v posledním kole hrají s Leverkusenem. Německý celek ztrácí bod na třetí Atlético Madrid, které bude hrát s Portem.

Skupina C

Ve skupině, kde hraje i Plzeň, je o pořadí úplně rozhodnuto. První místo má jisté Bayern, který ještě neztratil ani bod. Druhé postupové místo si zajistil Inter Milán. Jistotu Evropské ligy má Barcelona se čtyřmi body a bez šance na jakýkoliv postup je plzeňská Viktoria, jež ve skupině smrti ještě neuhrála ani bod.

Související obsah

Skupina D

Nejzamotanější situace je v déčku, kde ještě všechny čtyři týmy mají šanci nejen na postup, ale i na první místo. Situace je následovná: Tottenham 8 bodů, Sporting 7 bodů, Frankfurt 7 bodů a Marseille 6 bodů. V posledním kole se utká Tottenham s Marseille a Sporting s Frankfurtem.

Skupina E

Ve skupině E je jasno jen o prvním místu, které má "rezervované" Chelsea. O druhé postupové místo si to rozdají AC Milán se Salcburkem, přičemž Italům bude stačit i případná remíza. Dinamo Záhřeb může ještě urvat alespoň třetí místo, ale potřebuje porazit Chelsea a doufat, že AC Milán s rakouským soupeřem vyhraje.

Skupina F

Také zde je ještě jedno postupové místo volné. Real Madrid s 10 body má jistý postup, ale ne první místo. O bod za Bílým baletem je totiž Lipsko. To ovšem v případě prohry se Šachtarem může o postup ještě přijít. Němci totiž v úvodním zápase s ukrajinským týmem padli překvapivě 1:4 a jakákoliv prohra je pošle pouze do Evropské ligy. Na posledním místě je se dvěma body Celtic, který už hraje pouze o finanční prémie, jelikož na třetí Šachtar ztrácí 4 body.

Šachtar mohl v posledním klání se Celticem vyhrát, ale útočník Sikan nepochopitelně propásl luxusní příležitost:

Skupina G

V této skupině už je o všem rozhodnuto, stejně jako v céčku. První skončí Manchester City, druhé místo připadne Dortmundu, třetí místo a Evropská liga zbyde na Sevillu a ani poslední zápas nepomůže Kodani z posledního místa.

Skupina H

Poslední ze skupin už má jisté postupující do vyřazovací části a pouze na dálku se bude hrát o pořadí na prvních dvou místech i o třetí pozici zajišťující Evropskou ligu. PSG má stejný počet bodů jako Benfica, vzájemné zápasy skončily dvěma remízami a Francouzi mají lepší skóre o 4 branky. Proti Juventusu jim tedy stačí uhrát stejný počet bodů jako Benfica proti Haifě. Té by na první místo pomohl buď větší bodový zisk, případně drtivá výhra minimálně o pět gólů. Na třetím místě je situace podobná. Turínský celek i Maccabi Haifa mají stejné množství bodů i nic neřešící výsledky vzájemných zápasů. Stará dáma má o 6 branek lepší skóre.

Související obsah

Týmy s jistým postupem do vyřazovací části LM:

Neapol
Liverpool
Bruggy
Porto
Bayern Mnichov
Inter Milán
Chelsea
Real Madrid
Manchester City
Borussia Dortmund
PSG
Benfica Lisabon

Týmy se šancí na postup do vyřazovací části LM:

Tottenham
Sporting Lisabon
Frankfurt
Marseille
AC Milán
Salcburk
Lipsko
Šachtar Doněck

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události